Azim Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

AzimdenizHaftalık değerlendirme yazımız ile sizlerleyim sevgili okur…

Elazığ’daki depremin yaralarını sardığımız şu dönemde bir acı haber de Van’dan geldi. Van- Bahçesaray yolunda önceki gün 5 kişinin yaşamını yitirdiği, 8 kişinin de yaralı kurtarıldığı çığda 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine de çığın düştüğü bölgede, 1 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Çığ faciasında can kaybı, 39'a çıkarken, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timinin de katıldığı arama- kurtarma ekipleri, 2 kişiye ulaşmaya çalışıyor. 

Van’daki doğa felaketine üzülürken, bir acı haber de İstanbul’dan geldi. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bir uçak pistten çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, olayda 3 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 3'ü yoğun bakımda 179 yaralının ise tedavisinin sürdüğünü açıkladı. 

Elazığ, Van, İstanbul derken Kayseri’de bir fırtına koptu ki sormayın…

Allah’tan şuana kadar herhangi bir can kaybı yok ama şehir fırtına ile resmen sarsıldı.

Kayseri’de gerek olmadığı sürece dışarıda gezmeyin, devrilecek, çökecek, binalar, ağaçların çatıların altında durmayın. Şiddetli rüzgar bir çok yerde hasara yol açtı. Alparslan’da çatı uçtu. Cami Minaresi beşik gibi sallandı.

2020 Yılı felaketlerle başladı.

Elazığ Depremi, Van’da çığ felaketi, İstanbul’da uçak kazası…

Kayseri’de fırtına, şehit haberleri…

Allah, vatanımızı milletimizi felaketlerden korusun…

*****

Ve…

Hakkari’de el bombasının kaza sonucu patlaması sonrası Develi nüfusuna kayıtlı sözleşmeli er Özgür Çelik’in şehit olduğu öğrenildi.

Milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimize rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum.

***

Bu arada iş dünyası perişan, memur perişan, işçi perişan. Pekala, para, kimde diye, soruyorlar. Şuanda, ülkenin parası, Tefecilerin, Mafyaların, ve Allah korkusu olmayan bazı idarecilerin cebinde

****

Son olarak Kayserispor ile ilgili gelişmeler ile sözlerime son vermek istiyorum.

2020, Kayserispor’a çok iyi gelmedi, halen düşme hattındayız, halen kötü gidişe dur diyemedik. Eski yöneticilerinden Türker Horoz ile görüştüm. Horoz, "Kayserispor'uhacize verip, icra yolu ile 50 bin TL aldıysam, ben şerefsizim. Bunu söyleyenler ispatlamalıdır. Aksi takdirde müfteridirler. Kayserisporu icraya veren Recep Dilekmen’dir. Alınan bir parada yoktur" dedi.

Ve Kayserispor hiç bu kadar şeffaf olmamıştı. Kulübe, ne kadar para geldi, nerelere harcanıyor, kamuoyuna düzenli bilgi veriliyor. Başkan Berna Gözbaşı, 20 milyona yakın kulübe maddi destekte bulunmuş. Basın sözcüsü Mustafa Tokgöz, borçların yarı yarıya düşme imkanının oluştuğunu, siyasetçilerin, iş adamlarının, eski yöneticilerin desteklerini beklediklerini söyleyerek, Antalyaspor maçına herkesi davet etti.

Sevgiyle kalın…

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar