Haftaya bakış... - Kayseri Deniz Postası

Azim Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

AzimdenizSevgili okur, bu hafta acı haberler peş peşe geldi. Bu haftayı kısaca size özet geçmek istiyorum. 

 

Hakkari’de Teröre karşı mücadelemizde Uzman Çavuş Uğur Bora ve Piyade Er Mehmet Günay şehit düştü. Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde polis Atakan Arslan görevi sırasında uğradığı silahlı saldırıyla hayatını kaybetti. Acımız büyük. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailesine, meslektaşlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.

***

Ticaret odası, Sanayi odası, lokantacılar odası... OSB ler, performansları nasıl? Başkanlar, ne yer, ne yapar ne içer,  üyeler memnun mu?  Bir anket yapmak lazım.  2 Aydır, pastaneler, lokantalar kapalı. Lokantacılar oda başkanı hangi çalışmaları yaptı? Fabrikalar Ticaret haneler kapandı oda başkanları ne yaptı?  Başkanlarla sizler için bu konuları Tv de konuşalım sizler adına soralım.

***

Namaza sonradan gelip, araya girmek için omuz atarak “safları sıklaştıralım” cümlesi bir süreliğine ertelendi. O nedenle herkes  seccadesi ile birlikte sosyal mesafeyi koruyarak Cuma namazına zamanında gelsin.

***

İdari izin ve esnek çalışma zaman diliminde olan kamu personeli 1 Haziran’da normal çalışma düzenine geçecek. 

***

‪65 Yaş üzeri vatandaşların  kendi işletmesi varsa, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyarak  1 Haziran’dan itibaren iş yerlerine gidebilecek‬.

***

Kafeteryalar,  Restoranlar 1 Hazirandan itibaren kaldırıldı.

Herkese yarından itibaren iyi çalışmalar diliyoruz ve tedbiri, kuralları ihmal etmeyelim.

Koronanın hayatımızdan çıkmadığını unutmayalım. 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım