Azim Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

AzimdenizTürkiye’de ilk Cuma namazı aylar sonra bu hafta bir çok ilin meydanların da kılındı. Kayseri’de neden meydanda kılınmadı, yoksa izin mi verilmedi?

 

***

Bugünkü test sayısı 32325 vaka sayısı 786 vefat sayısı 22 iyileşen sayısı 974 kişi.

***

Kulislerde, Cumhurbaşkanının kabine değişikliğinden bahsediliyor. Cumhurbaşkanının en az dört bakanlıkta görev değişikliği yapacağı, iddia ediliyor. Kayseri'den iki önemli isimin de yeni bakanlar arasında yer alacağı söyleniyor.

***

Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun daha aktif bir göreve, yerine ise İstanbul B.Belediye Spor A.Ş. de, başarılı genel müdürlük yapmış şimdi ise, Erciyes Holding’de CEO görevini başarı ile yürüten  Dr. Alparslan Baki Ertekin’in atanacağı konuşuluyor.

***

Bir önemli konu ise koronavirüs ile mücadele kapsamında risk grubunda olan idari izindeki kamu personellerinin Bakanlık tarafından belirlenen hastalıklar dışında da aile hekimlerinden rapor alıp, yeni izin almaya çalışıyolarmış. 81 il valiliğine ve kamu kuruluşlarına gönderilen genelge sonrası çok sayıda kamu personelinin bulundukları aile hekimleri tarafından aldıkları raporlarla idari izinli olmaya çalıştıkları öğrenildi. Genelgede ifade edilen hastalıklar dışında kendilerini kronik rahatsızlıkları olduğu iddiası ile binlerce kamu personelinin başvuru yaptığı ortaya çıktı.

Daha önce 600 kişiden 6 kişinin başvurduğu, şimdi ise binlerce kamu personelinin idari izin için aile hekimlerine başvurmuş. Sağlık Bakanlığı’nın ise asıl risk grubunda olan kendi sağlık personeline ise hiç acımadığı görüldü. Sağlık Bakanlığı yayınladığı yeni genelgesinde covid-19 hastalığı için risk grubunda olan kanser hastaları ve organ nakli olanların başhekimliklerce değerlendirilmesine, hamile olanların gebeliklerinin 24 ila 32 hafta arasında izinli sayılmaları, onun dışında hiçbir personele idari izin verilmemesi ifadeleri yer aldı. Kamu personellerinin idari izin için çok sayıda başvuru yapması sonrası ise İl Sağlık Müdürlüğü’ne kurumlarca bilgiler verildiği, İl Sağlık Müdürlüğü’nün Aile Hekimleri’ne uyarıda bulunacağı öğrenildi.

***

Deniz Postası Gazetesi whatsApp ihbar hattı. 0 555 888 0 352 bir kenara not edin. Haber içerikli çektiğiniz videoları ve sizce haber değeri olan konuları belgeleri ile gönderirseniz yayınlanacaktır.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar