Azim Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

azim denizAhmet Hasyüncü’nün, FETÖ kurumlarına desteklerini, bağlantılarını küçükte olsa aktarmaya çalışacağım.

Ahmet Hasyüncü’ye gelmeden önce,  uzun zamandır Hasyüncü’nün avukatlığını üstlenen Okan Yılmaz’dan bahsetmek isterim.

 

FETÖ yapılanmasının en önemli süreçlerinden biri Kayseri’de yaşanan Hipnozcu yarbay davasıdır. Hipnozcu yarbay davasındaki,  FETÖ cü astsubayları koruyanlara, FETÖ organizesini yapanlara, zamanında engel olunsa idi,  FETÖ olayları bugünlere kadar gelmeyecekti.

Bilmeyenlere kısaca hatırlatalım.

2009 yılında Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı tarafından düzenlenen "Işık Evleri Operasyonunda 3 Astsubay Ali Balta, Orhan Güleç ve İsmail Dağ gözaltına alındı, Astsubaylardan Ali Balta'nın ifadesinde, cemaatin abilerinden aldıkları talimatla, Kayseri Garnizon Komutanı adına sahte emirler yayınladıklarını itiraf ettiler.

Kayseri'de 3 astsubayın gözaltına alındığı süreçte, sanıkların Avukatları Vedat Örnek, Musa Öncel ile Mustafa Dokumacı Okan Yılmaz idi.

Dönemin Baro Başkanı Ali Aydın  FETÖ Astsubayların avukatları ile 12 Mart 2009 tarihinde Kayseri Barosunda, basın toplantısı düzenlemişti.

FETÖcü, Astsubayların avukatları, süreç boyunca, Gürol Doğan’a, Cemal Temizöz’e, Albay Zeki Üçok’a ve bunları savunan Avukatları, Bülent Hodul’a karşı birçok suçlamalarda bulundular. Bu suçlamalar daha sonra asılsız olduğu ortaya çıktı.

Avukatların basın toplantısından 13 gün sonra, 25 Mart 2009 tarihinde, Astsubayları gözaltına alan, Kayseri İl Jandarma Alay Komutanı, Kıdemli Albay Cemal Temizöz, daha önce görev yaptığı Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde “kayıp kişilerin asit kuyularına atıldığı” iddiaları gündeme getirilmiş olup  Temizöz’de bu iddialar üzerine ‘Ergenekon soruşturmasını' sürdüren savcıların talimatı ile gözaltına alınarak, tutuklanması sağlandı.Temizöz, Balyoz davasına dâhil edildi ve yaklaşık 5 yıl boyunca cezaevinde tutuklu kaldı. Sonrasında FETÖ organizasyonu olduğu tespit edilince, beraat etti.

Ast subayların avukatı olan Avukat Mustafa Dokumacı(emekli Astsubay)  Anakara Barosuyna kayıtlı avukattır. Daha sonra FETÖ  Tereör örgütü soruşturması kapsamında FETÖ cü avukatlara yönelik operasyonlar neticesinde hakkında yakalama kararı çıkartılmış olup halen yakalanamamış olup yurt dışına kaçtığı söylenmektedir.

FETÖ cü astsubayların diğer avukatları olan Musa Öncel ile Okan Yılmaz, ise  hala Kayseri’de avukatlık yapmaktadırlar. Bu avukatlardan Okan Yılmaz’ın eşi, Meral Yılmaz ise  03.03.2017 yılında FETÖ’cü kadın öğretmenlere yönelik, yapılan operasyonda gözaltına alınıp tutuklandı. Yargılama sonucunda yanlış hatırlamıyorsam hapis ceza almış idi.

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Anadolu Hukukçular Derneği (AHUDER) üyesi oldukları iddiasıyla yargılanan 19 avukattan itirafçı avukat Hakan B de Mahkemedeki ifadesinde Okan Yılmaz ile ilgili önemli bilgiler vermişti. İşte o ifadesinden satırlar.  Sanık Hakan B, " Benim ismini belirttiğim kişilerde üç kişinin cemaatin önde gelen kişileri olan Av. Vedat Örnek, Okan Yılmaz, Musa Öncel'di. Bu kişiler hakkında hiç bir işlem yapılmadı. Hipnoz Davası olarak bilinen davada hiç kimse avukatları ile görüşülmedi. Fakat bu avukatlar gecenin saat üçünde görüşme talep ederek Baro'yu açtırdılar. Bu bilgi soruşturmayı yapan Cemal Temizöz'ün kulağına gidince göz altındaki astsubaylar ile avukatları görüştürülmüş, daha sonra Cemal Temizöz ve Ahmet Zeki Üçok hakkında tutuklama kararı vermiştir. Bu üç astsubay cemaate yakın kişilermiş. Bu üç avukat da o dönem cemaatte en önde gelen kişilerdi. Bu üç avukat AHUDER üyesiydi. Üçü de aynı anda 2011 yılında AHUDER'den istifa ettiklerini bu dosyayı incelerken gördüm. O dönemde dernekle cemaat ilişkilendirilmemesi için bu avukatlar arka plana alınmıştır. 2016 yılında astsubayların avukatlığını yapmışlardır. Yapılan araştırmalarda Bank Asya'da hesapları yoktur. By lock kayıtları yoktur. Kriter olarak by lock alınıyor ama bu kişiler daha önceki kişiler, benim hiçbir menfaatim olmadığı için geri planda durdum. Yukarıda herkes yalan söylüyor ama ben doğruları söylüyorum. Ben bunları dilekçemde belirtmiştim." demişti

Buna rağmen Avukat Okan Yılmaz’a bugüne kadar hiç birşey yapılmadığı anlaşılmaktadır. Ayrıç haberin konusuna dönersek, eski OSB Başkanı AHMET HASYÜNCÜ’nün uzun süredir de, avukatlığını yapmaya devam etmektedir.

Ahmet Hasyüncü OSB başkanı iken, OSB de sırada arsa bekleyen bir sürü iş adamı varken, birçok FETÖ şirketine, hem de çok düşük bedellerle arsa tahsisini sağlamıştır. Bu konuyu ileride yeniden haberleştireceğim için çok detayına girmiyorum. Ama belirtmem gereken bir konu var. Kayseri adliyesinde geçtiğimiz günlerde emekli olan, Hakim Buket Sicimgiller’le Ahmet Hasyüncü’nün ilgisi konusuna gelincede,

Ahmet Hasyüncü’ FETÖ şirketlerine OSB arsalarını çok düşük bedellerle tahsisi konusuna 17/25 arlık sonrasında attığım bir twitle eleştirmiştim. Hasyüncü’de bu twitim üzerine Twitterde yazdıklarımı dava konusu etmişti.Dolayısı ile Basın davalarında yetkili olan

ve hakimi Buket Sicimgiller olan ‘ asliye ceza mahkemesine düştü.

FETÖ ile mücadele döneminde,  FETÖ ile ilgili, yaptığım haberlerre ilişkin, açılan hangi dava önüne gelirse hakime hanımın yüzünde gülücükler açıyordu. Yaptığım FETÖ haberlerinden dolayı, yargılandığım bütün davalarda, ceza aldım. Hatta hakkında haber yaptığım ve ceza aldığım bazı kimseler, daha sonra FETÖ Terör örgütü üyesi olmaktan ceza dahi almışlardır.

Hatta bu davalardan birisinde de karşı taraf Ahmet Hasyüncü idi, Yukarda belirttiğim gibi FETÖ cü şirketlere ilişkin arsa tahsisi haberi idi, Mahkemede hakime hanım iftira atmıyorum bu şirketler OSB yönetiminden sorulsun dememe rağmen, “sormaya gerek yok bende yeterince kanaat oluştué diyerek şahsıma ceza vermişti.

Buket hanım’a 15 Temmuz sonrasında FETÖ den ihraç edilen, Hakim, Gülsemin Akçin Temizel’in ziyarete geldiğini, Hakim Buket Sicimgiller’in odasında oturdukları da  bu olayında kamuoyu tarafından öğrenildiğini sosyal medya hesabımdan yazmamdan sonra hakim Buket Sicimgiller’in hedefi haline gelmiştim.

Neyse, yine asıl konumuza gelelim;

AHMET HASYÜNCÜ OSB BAŞKANI İKEN SADECE FETÖ ŞİRKETLERİNE Mİ UCUZ ARSA TAHSİS ETTİ ?

Ahmet Hasyüncü’nün döneminde, FETÖ üniversitesi olan, Melikşah üniversitesine 178157 tl 60 kr FETÖ Derneği olduğu mahkeme kararlarında sabit olan, Kimse yok mu derneğinin Diyarbakır Şubesine 30 bin Tl bağış yaptığıda daha sonra ortaya çıktı. Nedense bu hususlara bugüne kadar, araştırma yapılmadı. Kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Ben gazeteci olarak görevimi yapıyorum.

OSB BAŞKANLIĞI YAPTIĞI DÖNEMDE

Fetöcü şirketlere bedava arsa dağıtan,

Kayserili sanayicilerin paralarını, OSB adına, FETÖ ye yatıran,

Kayseri’de Türkiye’yi sallayan FETÖ cü astsubayların avukatı ile çalışan

Ahmet Hasyüncü’ ye herhangi bir işlem yapıldı mı?

Tabiki hayır

123590603 10158665348686069 8661742114460587369 n

 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar