-reklam-

Bu köşe de burada dursun…

Şeref Kahraman

SerefKahramanPolis olan eşinden ayrılmak istedi, olumsuz cevabı alınca sevgili yaptı, sevgilisi ile plan kurup polis olan eşini öldürtmek ve kaza süsü vermek istedi.

Şaka gibi değil mi? Bu olay Kayseri’de yaşandı.

Aslında önce kısaca geçeyim ve düşüncelerimi aktarıyım diye düşündüm. Sonra olayı daha iyi anlamanız için iddianameden olayın nasıl yaşandığı bölümünü sizlerle paylaşayım istedim.

İddianamede 10 Nisan 2018’de Melikgazi ilçesi Keykubat Mahallesi’nde meydana gelen olayda iddiaya göre P.E. isimli kadın, polis memuru olan kocası H.E. ile şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmak istedi, ancak ailesi razı olmadı. İstanbul’da tornacılık yapan Y.D. ile internetten tanışan P.E. arasında 2 yıldır yaşadıkları dostluk, duygusal ilişkiye dönüştü. P.E. isimli kadın eşinden boşanmak istediğini Y.D.’ye anlattı. Farklı tarihlerde Y.D.’ye 5 bin TL para gönderen P.E., eşi H.E.’yi öldürtmek için plan yaptı. Parayı alan Y.D. İstanbul’dan Kayseri’ye gelerek, bir araç kiraladı. İddiaya göre P.E. eşinin işe gidiş güzergahını da Y.D.’ye gönderdi. Olay günü aracı ile işine giden H.E.  kendisini takip eden bir araç olduğunu fark etti. Zik zak yaparak H.E.’nin aracına yan taraftan çarpan Y.D. olay yerinden kaçtı. Kazayı ucuz atlatan polis memuru H.E. durumu meslektaşlarına anlattı. Geniş çaplı soruşturma başlatan emniyet ekipleri H.E.’nin  eşi P.E. ile Y.D.’yi gözaltına aldı. İki şüpheli de ‘tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs’ ve mala zarar verme’ suçlarından tutuklandılar. 

İşte böyle… Bu kadının ve sevgilinin yargılandığı dava bugün sonuçlandı. Kadın soğukkanlı, adam pişmandı.

Kadına 15 yıl hapis, sevgilisine ise 14 yıl hapis cezası verildi.

İkisi de bu cezalarını kapalı ceza evinde infaz edecekler.

Allah bu polis memurunu korumuş ki, yaşayacak daha çok günleri varmış. Eğer ölmüş olsaydı o garibim, bildiğiniz pisi pisine gidecekti. Garibim diyoruz tabi ama bu kadının da ne yaşadığını bilmiyoruz. Şu da bir gerçek ki her ne yaşarsa yaşasın böyle şeytani bir plan yaptığı ve çok soğukkanlı olduğu nedeniyle rahat konuşabiliyoruz.

Şiddetli geçimsizlik varsa, gider kolluk kuvvetlerine anlatırsın, devletine sığınırsın, adam mecbur ayrılmak zorunda kalır ve bu adamı öldürme planı yapmazsın. Sevgili yapmak zorunda kalmaz, eşini aldatmazsın.

Bu haberi ve köşeyi bilgi amaçlı yazdım.

Örnek olarak burada dursun, belki bu durumda olanlar ders alır, belki bir nasihat özelliği taşır, belki bir yol gösterir diye…

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar