-reklam-

Bu babanın feryatlarını duyun…

Şeref Kahraman

SerefKahramanDün bir dava konusunu köşeme taşımıştım. Bir trafik kazası ama öyle böyle bir kaza değildi.

 

Alkollü, kırmızı ışık ihlali yapan tam kusurlu bir trafik canavarı, karşı yönden gelen bir araca çarpmış, 1 kişinin ölümüne, 8 kişinin yaralanmasına sebep olmuştu.

O trafik canavarı yargılanmış ve 6 yıl 3 ay hapis cezası ile tahliye olmuştu.

O gün hayatını kaybeden Dorukhan Altuntaş’ın babası Mithat ağabey ile görüşme fırsatım oldu.

Ve o tek evladını trafik kazasına kurban vermiş acılı babanın çığlıklarını sizlerle buradan noktasına dokunmadan paylaşacağım.

Taksirle (!) 1 kişiyi öldürüp, 8 kişiyi yaralayan ama şuan aramızda olan o şahsa ödül veren hakimlerimiz de umarım bu satırları okurlar…

“Benim yavrum arkadaşları ile yemek yemişler daha sonra tatlıyı ben ısmarlayayım diye arkadaşının arabasına biniyorlar arabanın sağ arka tarafına oturuyor ve araba seyir halinde trafik ışıklarının oraya geliyorlar ve duruyorlar daha sonra yeşil ışık yandığında diğer taraftan gelen alkollü ve kırmızı ışıkların tamamını ihlal ederek gelen bir otomobil çarpıyor ve yavrum vefat ediyor.

Mahkeme çok acı bir karar verdi belki Türkiye’de bu karar yenidir bizi derinden üzdü.

Hangi ülkenin adaletine ve hukukuna giderseniz gidin böyle bir olayın sonucu 27 yaşındaki hayattan alınmış bir iş adamı hazırlığında olan bir çocuktu ki bugün Medikal atölye firmasının başında olan bir çocuktu. 2 ay sonra evlenecek bir gelinimiz var düğün salonu tutulmuş, eşyaları alınmış ve benim tek evladım. Hangi vicdan ve adaletle siz bu kararı veriyorsunuz ? Bugün benim başıma gelen olayın yarın bu kararı veren insanın başına gelmeyecek diye bir kural mı var? Cenabı Allah’tan bir imzaları mı var? Bu nasıl vicdanlarına sığar?”

İşte güçlü durmaya çalışan bir baba ancak yıkılmamak için mücadele eden bir babayı bir kez de mahkeme yıkıyor…

Tek evlatları ölen o aileyi bir kez daha öldürüyorlar…

Yaklaşık 90 günlük bir yargı sürecinin sonunda bu trafik canavarı, bu kural tanımaz adam yeniden toplum içerisine döndü ve hepimize potansiyel tehlikeyi yaşatmaya devam edecek.

Toplumun vicdanı çok büyük yara aldı.

Bizler de bunu haykırmaya devam edeceğiz, Yargıya saygımız var ama hata varsa eleştireceğiz.

Bu davada ‘bilinçli taksirle ölüme ve yaralamaya sebep olma’ suçu için 15 yıla kadar hapis cezası verilirken, 6 yıl ceza verilip tahliye edilmesini kamuoyuna açıklanmasını bekliyoruz.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar