Futbol ve ırkçılık… - Kayseri Deniz Postası

İlhan Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

ilhanEvet, Türk asıllı Alman vatandaşı ve milli takım oyuncusu yıldız futbolcu Mesut Özil, “Türklüğüme ve müslümanlığıma saygı göstermemeleri, bardağı taşıran son damlaydı.” Sözleriyle Alman milli takımına veda etti.

 

Sırf Erdoğan’la resim çekindi diye Almanya’da lince uğrayan Mesut Özil’e karşı tabii ki yanında olacağız, destek olacağız, sahip çıkacağız.

Mesut Özil, bu sözüyle en güzel golünü faşizme ve ırkçılığa attı.

Sadece Mesut Özil'e değil, Avrupa'nın genel görüntüsü bu. Irkçılık adeta tavan yapmış durumda. Sadece Mesut üzerinden ve Almanya üzerinden değil, bu olay Avrupa’da büyük tartışmalar yaşatacak.

Çünkü Mesut Özil "Kazanınca Alman kaybedince göçmen oluyorum" sözünü dedikten sonra, Benzema’nın "Ne zaman gol atsam Fransız oluyorum ne zaman atamasam Arap" ve Lukaku da "Her şey iyi giderken Lukaku Belçikalı forvet! Kötü gidişte Kongo asıllı" sözleri her yerde paylaşılmaya başlandı.

Bu modern sömürgeciler kendilerindeki çifte standarta körler.

Almanya Milli Takımı'ndan ayrılarak faşizm hastalığına karşı en güzel golü doksandan çakan Mesut Özil’i tebrik ediyorum.

Yolun açık olsun.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım