Artık şu anıtı tamamlayın…. - Kayseri Deniz Postası

İlhan Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

ilhanMehmet İncialan. Hacılarlı sade bir vatandaş. Susmuyor, haykırıyor, ‘şu anıtı artık tamamlayın’ diye…

 

Şu adamın sesini, haykırışını duyun artık. Hadi bu adamı kaale almıyorsunuz, verdiğiniz sözü tutun bari. Şehitlerimizi ve ailelerini üzmeyin artık.

Aylar öncesinden anıt yapılacağını duyurduğunuz kalleş hain patlama sonrası verdiğimiz 15 şehidin olduğu durağa anıtı yaptınız ancak şehitlerimizin isimlerini o taşlara kazımak bu kadar zor olabilir mi?

İncialan’ın son yaptığı paylaşımını ben de buradan sizlere okutmak istiyorum.

“KOMANDO ANITI NEDEN ÖNEMLİ? MUTLAKA OKUYUN. gözleriniz yaşarmıyorsa, ırk testi uygulayın. Tekrar...
17 Aralık patlamasından 20 gün kadar sonra Fevzi abi nöbetteyken Kırşehir plakalı bir minibüs gelir ve durağın önüne park eder. içinden kadın , erkek, yaşlı ve çocuk yaklaşık 12-13 kişi çıkar ve hemen durağın içine doğru koşup duraktaki oturağa sarılıp ağlamaya başlarlar. kimi camekana sarılır ve bir kadın durak içinde kendini yerlere kaldırıp atmaya, durağın camlarını öpmeye başlar. yürek yakan feryatlar yükselir. Yunus Emre’m.. bu feryat arş-ı alayı titretir.minibüsten en son inen genç kızın elinde bir tepsi, tepsinin içinde de doğum günü pastası vardır. '' İYİ Kİ DOĞDUN YUNUS EMRE !! yazılıdır. Üzerinde 21 tane mum vardır. hepsini yakarlar ve o gün doğum günü olan Yunus EMRE DOĞAN'ın bu gününü O'nsuz ve O'ndan uzakta kutlayamazlar. ailesi ilk önce mezarını ziyaret eder, sonra annesi oğlunun son nefesini verdiği bu durakta oğlunun doğum gününü kutlamak ister. 17 aralıkta şehit düşen bu komandomuzun ailesi doğum gününde kahramanımızı anmak için otobüs durağına KAYSERİ'ye gelirler.herkes öyle bir ağlamaktadır ki annesinin feryadını siz düşünün.ve annesi her yıl YUNUS EMRE DOĞAN'ın doğum gününü durakta kutlayacağını söyleyerek ayrılır ve ekler: ŞEHİTLER ÖLMEZ. fevzi abi bayılma durumuna gelir, ağlamaktan gözleri şişer. daha fazla anlatamadı ki bana. ikimizde zaten ağlamaya başladık. ateş düştüğü yeri yakıyor. BU ANIYI DİNLEDİĞİM GÜN YEMİN ETTİM: BU DURAĞA O ANIT YAPILACAK.. ÇÜNKÜ YAPILACAK OLAN ANIT DEĞİL, ANNESİNE GÖRE YUNUS EMRE'NİN KENDİSİ.. 
SALYA SÜMÜK ARAPLAR İÇİN AĞLAMAK İSTEYENLERE ÖZELLİKLE DUYURULUR. !!!!
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım