Türk’ün Zafer Ayı… - Kayseri Deniz Postası

İlhan Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

 Ilhan    1071- Sultan Alparslan: Geldik!. 1922- Ulu Önder Atatürk: Gitmiyoruz

Türkü, Kürdü, Arabı, Acemiyle Anadolu’da oluşan vahdetin medeniyetleştiği,
Safların sıkılaştırıldığı, toprağın mayalandığı, kadim mührün basıldığı dönüm noktasıdır.
1071 Malazgirt Anadolu’nun ruhudur.

Türk tarihinde "zaferle özdeşleşen ay" olarak gösterilen Ağustos ayında kazanılan ilk galibiyet, 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi oldu.

Türklere Anadolu'nun kapılarının açıldığı 1071 Malazgirt Zaferi'nin 947'nci yıl dönümünde, tarih sayfalarında önemli bir yeri olan büyük zaferin ruhu yeniden yaşatılıyor.

Biz her zaman, Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet diyoruz.

Ayrıca 26 Ağustos sadece Malazgirt Zaferi değil, Türk ordusunun, Kurtuluş Savaşı esnasında işgalci Yunan birliklerine karşı başlattığı Büyük Taarruz'un 96. yıl dönümüdür.

26 Ağustos 1071'de Anadolu'yu Türk yurdu yapan Başbuğ Sultan Alparslan'a, 26 Ağustos 1922'de Anadolu'nun Türk yurdu olmasını kesinleştiren Başbuğ Atatürk'e minnettarız.

Ayrıca 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'u anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde her yıl 30 Ağustos ulusal bayramımız da kutlu olsun.

Bu topraklar Türk'ün vatanıdır.

Ebediyen de öyle kalacaktır.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım