Güzel kalalım, temiz kalalım - Kayseri Deniz Postası

İlhan Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

ilhan“Ihlamurlar çiçek açtığı zaman Ben güneş gibi gireceğim her dar kapıdan Kimseye uğramam ben sana uğramadan Kavlime sadıkım, sadıkım sana Takvim sorup hudut çizdirme bana Ben sana çiçeklerle geleceğim.”

 

Bu güzel dizelerin de sahibi, Türk edebiyatında bize tertemiz heceleriyle umudu, hasreti, Anadolu'yu anlatan Şair Bahaettin Karakoç’u kaybettik.

Türk edebiyatında "Dede Korkut" ve "Beyaz Kartal" olarak anılan 88 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç, şairler kenti olarak bilinen Kahramanmaraş'ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Kahramanmaraş'ta 1930'da doğan şair Bahaettin Karakoç, bir çok ödül almıştı ve bunlardan birisi de Kayseri’dendi. Karakoç, 1983'te Kayseri Sanatçılar Derneği'nce "Yılın Şairi" seçilmişti.

Karakoç’un da dediği gibi; "Nereye gidersen git, heybene gönül doldur. Bir kovan parçalama bir parmak acı bala! Yontuldukça yer kapla ve her zaman güzel kal. Temiz ol, fazlanı at, eksiğini tamamla..."

İyi insanlar, güzel insanlar birer birer göçüp gidiyor.

"Yarın için tapum yok, Hakk’tan gayri kapım yok" dedin ve Hakk'a yürüdün. Allah rahmet eylesin. Ruhun şâd mekanın cennet olsun.

Güzel kalalım, temiz kalalım…

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım