Hadsizlikte zirvede… - Kayseri Deniz Postası

İlhan Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

ilhan“Bir ülkede Devlet’in yıkılması Devlet Törenleriyle kutlanıyorsa, bir ‘Paralel Devlet’ kurulmuş demektir. Bu Paralel Devlet kurulduktan sonraki 27 senede 1 seçim yapamadıysa, Millet’i esir almış demektir. #29Ekim1923 15 Temmuz’un başarılı olmuş hâlinden başka bir şey değildir.”

 

Bu sözleri söyleyen F. Tezcan denilen haddini aşmış şahıs hakkında savcılığın harekete geçmesini bekliyoruz.

Böyle bir provokatörce bir cümle olamaz, bu ülke için can vermiş aziz şehitlerimiz, yaralanmış kahraman gazilerimizin kanları ile kurulmuş bir devlet hakkında bu kelimeleri kullanma cesaretini nereden buluyor bu mahlukat…

Nasıl bir zihniyettir? Bunun kafasının içinde ne yaşıyor?

Eleştirinin dışında hakarete kadar ulaşan bu sözlerin sahibinin acilen haddi bildirilmeli ve devlet büyüklerimizin bir an önce bu adamın halen provakatör sözlerini durdurması elzemdir.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, "29 Ekim 1923, 15 Temmuz'un başarılı olmuş hâlinden başka bir şey değildir" diyen o şahıs hakkında suç duyurusunda bulundu. Şahıs hakkında, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni alenen aşağılamak, Atatürk'ün hatırasına hakaret etmek, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek"ten İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Bununla kalmayıp, şuan cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığını yaptığı Türkiye Cumhuriyeti’ne paralel diyen bu hadsize haddini bildirin lütfen sayın cumhurbaşkanımız.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım