Konut mağdurları… - Kayseri Deniz Postası

İlhan Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

ilhanBugün bir haber geçtik. Konut sektörünün ünlü ve dev bir konut şirketinin sahibi ve yönetim kurulunun dolandırıcılık suçundan tutuklandığını yazdık.

 

Bu şirket yetkilileri, 163 bin TL’ye anlaştıkları mağdurdan 6 bin TL mesken harcı adı altında para alıp, bir de göstermelik anahtar verdikleri, o evi de üçüncü bir şahsa sattıkları ortaya çıkmış.

Haber öyle bir tepki aldı ki sosyal medyada on binlere ulaştı. Ve o konut firmasının o kadar çok mağduru ortaya çıktı ki, hangi şikayeti yazacağımızı bilemedik.

Onlardan birkaç tanesinin attıkları yorumları sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu konunun bence bir an önce tüm detayları ile inceleneceği ve sadece tek bir mağdur olmadığı ortaya çıkacaktır.

“**Kayseri'de binlerce aile bu adam ve şirketi yüzünden mağdur oldu. Yüzlerde daire sahibinin elinde tapusu yok. Yüzlerce dairenin meskeni yok kiminden 5 bin kiminden 7 bin topladılar meskenleri almadılar.. Kimi apartmanlar arsa sahipleri ile mahkemelik oldular parasını alın teri ile ödedikleri dairelere.. Onlarca yarım kalmış apartmanlar mağdur arsa sahipleri ve daire aidatı ödeyen üyeler... Şimdi bu arkadaş 200 bin tl para ödeyip dışarı çıkacak öylemi 200 bin TL bunlara çerez parası yazıktır bu millete..

** Yapışacağım yakasına öteki tarafta…

** Hakkımız olan parayı yada malımızı devlet bu cakallardan alıp hak sahiplerine verilsin.

** Binlerce mazlumun ahı var kimse kolay kazanmıyor insanların emeğini alınterinin karşılığına helal parasına göz koyarsan iflah olmazsın ne o paranın bereketini görürsün nede Cenabı Hak sana yedirir.
Ömrün böyle hapishane köşelerinde geçer..

** Bizi de dolandırdı alamadık evi Allah belasını vermiş. Devletimizden cezasının artırılarak devam etmesi dileğiyle ....”

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım