Sahalarda Terörist İstemiyoruz - Kayseri Deniz Postası

İlhan Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

ilhanTFF 2. Lig Beyaz Grup'ta cumartesi günü oynanan ve 1-1 sona eren Amedspor - Sakaryaspor maçının yankıları büyüyor.

 

Cumartesi günü Diyarbakır’da oynanan Amedspor - Sakaryaspor maçında saha içinde yaşanan olayların yankıları büyüyor. Sakaryaspor maçta futbolcularının jilet ile yaralandığını iddia ederken, Amedspor, oyuncularının elinde kesici ve delici bir alet olmadığını ve taraftarlarının tahrik edildiğini öne sürdü. Polis, Sakaryasporlu futbolcuların şikayeti sonrası olay hakkında soruşturma başlattı. 

Maç öncesi ısınma sırasında gergin anların yaşandığı müsabakada ev sahibi ekibin kaptanı Mansur Çalar'ın, avucuna gizlediği jilete benzer kesici aletle rakip futbolcular Tevfik, Dilaver, Hacı Ömer Doğru ve Ferhat'ı yaraladığı iddia edildi.

Sakaryasporlu futbolcuların maç sonrası sosyal medyada hesaplarından yaralandıklarını gösteren fotoğrafları paylaşması, spor kamuoyunda büyük tepki topladı. 

Videoyu ben de izledim, ağzım açık kaldı.

Futbol evrenseldir, kardeşliktir, dostluktur, spordur diyen bizlere karşı yapılan bu saldırı sonuçsuz kalmamalı.

Hem TFF, hem de savcılığımız o görüntüleri incelemeli ve gereğini yapmalıdır.

Ayrıca Sakaryaspor ile sözde futbol takımı Amed arasında oynanan maçta İstiklâl Marşı'nı okumak yerine ıslıklayan hainlere, Sakaryasporlu Dilaver Güçlü bozkurt yaparak cevap verdi.

Amedspor kapatılsın diye hastaglar açıldı…

Tüm Türkiye haykırıyor!

Kısacası, sahalarda terörist istemiyoruz…

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım