Sona doğru yaklaşırken… - Kayseri Deniz Postası

İlhan Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

ilhanMübarek ramazan ayının sonları yaklaşırken vatandaşlar heyecanla Ramazan Bayramı’nı bekliyor.

Milyonlarca Müslüman bir Ramazan Bayramı'na daha erişmenin mutluluğunu yaşamaya başladı.

Ramazan ayı ve bayram ile ilgili sizlere kısa bilgiler vermek istiyorum.

Arapçası Ayd-ül Fıtri olan Ramazan Bayramı bu adını da Ramazan Ayı içerisinde verilen fıtır sadakası yani fitreden alıyor.

Ramazan Bayramı gün be gün yaklaşıyor. Ramazan Bayramı birçok vatandaş için hem ibadet, hem akraba ziyareti, hem de tatil olarak geçecek. 

Ramazan Bayramı arefesi 3 Haziran Pazartesi gününe geliyor. 4-5-6 Haziran Ramazan Bayramı olacak.

Ramazan Bayramı tatilinin 3 Haziran Pazartesi 13.00'te başlayıp, 6 Haziran Perşembe günü sona ereceği hatırlatılan idari izin yazısında, şu ifadelere yer verildi:

"Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.”

Bu bilgileri siz değerli okuyucularımız ile paylaştıktan sonra yaklaşan bayramımız ile ilgili de birkaç kelam etmek istiyorum.

Bayramı bayram yapan birlikte olmaktır.

Mutluluğu, sevgiyi birlikte paylaşmaktır. Her bayram aynı heyecanla beklenir, aynı sevinçle yaşanır.

Ailemizden, sevdiklerimizden uzak geçirdiğimiz bayramlar da var elbet. Ne kadar uzak olsak da kalbimiz hep onların yanında olur. 

Bu bayram sevdiklerini, büyüklerinizi, küçüklerinizi mutlu edin.

Ramazan Bayramı sabahı sevdiklerimize, eş ve dostlarımıza tabi ki akrabalarımıza telefon açmasak dahi bir mesaj gönderelim…

Bayram tüm insanlığa hayırlı olsun! Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmetle ve şefkatle dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım