İçinizi ısıtacak… - Kayseri Deniz Postası

İlhan Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

ilhanAslında sizlere hep kara haberler, içinizi karartan haberler veriyoruz…

 

Belki Kayseri’de çok fazla iyi haberler ile sizin karşınıza gelmiyoruz ama bugün şöyle ülke genelinde acaba güzel haberler de var mıdır diye biraz araştırdım.

Gerçekten içinizi ısıtacak öyle güzel haber ile karşılaştım ki siz değerli okuyucularımız ile de bu haberi paylaşmak istedim.

Habere onedio adlı internet sitesinde karşılaştım, sosyal medyada da bayağı bir paylaşım yapılıyor.

12 yaşındaki Beyzanur Çakıl leylekler ile kurduğu dostluk sebebiyle gündemin konuşulanları arasında yerini almış. Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı Eskikaraağaç Leylek Köyü'nde yaşayan Çakıl, 6 leyleği her gün elleriyle besliyor. 

Balıkçılıkla uğraşan bir ailenin kızı olan Beyzanur, babasından getirdiği balıklardan her seferinde leyleklerine ayırıp onları özellikle besliyor. Yavru döneminde leylek ailesine yardımcı olmak için bunu yaptığını belirterek ‘'Artık Uluabat Gölünde de eskisi gibi balık olmadığını söylüyor babamlar. Bende leyleklerin bu durumdan etkilenmemesi için onlara destek oluyorum. Leyleklerimi çok seviyorum'' dedi.

Türkiye'yi Avrupa Leylek Köyleri Birliğinde temsil eden tek köy olan Eskikaraağaç Leylek Köyü, Uluabat Gölünün kıyısında, içinde barındırdığı doğal güzelliklerin yanı sıra köy sakinlerinin doğa ile olan diyaloğu uzun yıllar konuşulacak.

Haber kadar tabi ki fotoğrafları çok etkileyici…

Evet…

Şu son günlerde çıkan ülke genelindeki ormanların yanması, o ormanlarda masum canlılarımızın cayır cayır yandığı, hayvana şiddetin günden güne artarak içimizi acıttığı şu günlerde bu Beyzanur’unhaberi umarım herkese örnek olmasını diliyorum.

Unutmayın ki hayvanlara veren, tüm insanlığa zarar verir…

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım