Uyanık olalım… - Kayseri Deniz Postası

İlhan Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

ilhanİzmir'de yaşayan Alevi ailenin evinin duvarına "Defol Alevi" yazılarak çarpı konulması sosyal medyanın gündemine oturdu. 

 

Kimliği belirsiz kişilerce yapılan yazıyı fark eden aile, karakola giderek şikayette bulundu. 

Ve bazı güzel insanlar tarafından öyle güzel bir hareket yapıldı ki, o ülkeyi karıştırmak isteyenlere en güzel cevabı verdiler.

Alevi ailenin kaldığı binaya ırkçı ifadeler içeren yazılar yazılmasına tepkiler yağıyor. Bazı duyarlı vatandaşlarımız, ‘Defol Alevi’ yazılıp çarpı işareti konulan yazıyı silerek gül resmi çizdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olaya sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı, "Kapılara işaretleri koyanların üzerinde güvenlik teşkilatlarımız çalışıyor. En kısa zamanda yakalanıp bunun hesabı sorulacaktır" dedi.

Biz de ülkemizi karıştırmak isteyen o hainlere iki çift lafımız olacak.

Bu ülkeyi ne Irak, ne Mısır, ne de Suriye yapamayacaksınız...

Bu ülkeyi hele hele hiç eski Türkiye yapamayacaksınız, ne alevilerimizi, ne kürtlerimizi ne de sağ sol ile insanlarımızı ayrıştıramayacaksınız.

Buna niyeti olanlara Atatürk’ün (Türkü, kürdü, Alevi’si, çerkesi, muhaciri) tek bir millette birleştirdiği TÜRK milleti olarak cevap o ırkçı yazıyı silip gül yaparak verdik.

Bölemeyeceksiniz, başaramayacaksınız...

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım