Kayserispor’da ‘SA, SE’ ile değil, ‘CAK, CEK’ inancı ile geliyor başarı… - Kayseri Deniz Postası

İlhan Deniz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Hes Kablo Kayserispor’un Demir Grup Sivasspor galibiyeti 29. hafta maçların sonrasında futbol camiasında gündem oluşturdu.

Futbol bilimcileri tarafından şimdiye kadar kesin düşer gözüyle bakılıyor, yorumlar da  bu minvalde  yapılıyordu.

 

Düşme hattından yavaş yavaş uzaklaşırken yani topladığı puanlarla yukarı doğru çıkma eğilimi gösteren Hes Kablo Kayserispor, Gençlerbirliği ve Sivasspor maçlarını kazanarak bütün bu futbol bilimcileri tarafından yine gündem olarak, şimdi de Kayserispor’un  başarılarından söz etmeye başladılar. Eyvallah…

Hes Kablo Kayserispor tüm ekibi ile sezonun ikinci yarısından sonra toparlanarak, ortaya bir de inanmışlık koyarak büyük bir özveriyle ligde kalmaya çalışıyor.  Yani şu takımı ‘yener se’,  şu kadar puanı ‘alır sa’ diyenlere karşı güzel bir cevap veriyor. Başta başkan Berna Gözbaşı, Mustafa Tokgöz, Bülent Bölükbaşı ve tüm ekibi ile yaptığı çalışmalar neticesinde tercih ettikleri futbol kariyerine, dünya futbol arenasında  adından çokça söz ettiren,  şimdiki  kariyerine de teknik direktörlükle devam eden Robert Prosinecki ve ekibini  Kayserispor  A takımının başına getirerek  doğru adımlar attığının sinyallerini vermeye başladı.  Yine  yönetim ve teknik ekibin çalışmaları doğrultusunda yapılan transferler ile iyi bir kadro kurduklarını gösterdiler. Konuyu toparlayacak olursak Başkan Berna Gözbaşı ve yönetim kurulu, teknik  direktör Robert Prosinecki ve ekibi  ayrıca bütün sorumlulukları alarak savaşmadan teslim olmayacaklarını gösteren tüm futbolcuları ile ortaya koydukları  bir şey var. “Biz inandık, herkes inansın” dediler ki, bu takım rakiplerini ‘yene cek’, bu takım  puanları ‘toplaya cak’, bu takım ligde ‘kala cak’, bu inanmışlıkla mücadeleye devam ediyorlar.

Benim sohbet ettiğim arkadaşlar da biliyorlar, Gençlerbirliği maçı ve Sivasspor maçında da tahminlerim de yanılmadım. Fenerbahçe maçından ders  çıkartan Robert Prosinecki oyunu  doğru okuma ile Gençlerbirliği maçını da, Sivasspor maçını da kazanmayı bildi.

Ben Kayserispor’un düşmesini veya kalmasını değil, enkaz haline dönen bir kulübü devir alarak, yeniden tüm imkansızlıklarla mücadele ederek, büyük bir özveri ortaya koyan başta sayın Başkan Berna Gözbaşı ve yönetimin,  teknik ekip ve futbolcuların gayretlerine değinmek istiyorum.

Futbol arenasında, yani liglerde bazı takımlar düşer, bazıları çıkar. Burada Kayserispor’un düşmesi başkan ve ekibini kötü ve başarısız yapmaz.  Ligde kalır ise bu  bir başarı öyküsü olur ki, başkan Berna Gözbaşı  ve yönetiminin, teknik direktör Robert Prosenicki ve ekibinin futbol tarihine isimleri ‘başarılı oldular’ diye  yazılır.

Benim bakış açımdan gördüklerimi yazacak olursam, şunları demeliyim: Bir çok eksikliklere, sıkıntılara, bir araya gelmiş tüm olumsuzluklarla örnek verecek olursak,  tıpkı  Sultan 3. Murat’ın  cenazesini kaldırıp, yıkayıp, defnettiği  ‘Nalıncı baba’ denilen zatın olayı gibi, cenazenin hikmetini bilmeyenler dediler ki; ‘Bu Kayserispor artık bitti, ölü, artık dirilmez.’ Bu cenazeyi kaldırmak için üzerine düşeni yapmayanlar, ‘bu cenaze kalkacak,  gelsin bu cenazeyi Berna Gözbaşı kaldırsın’ dediler ve görevi ona verdiler. Hiçbir siyasi ve ticari hesap, kitap peşinde olmayan sayın Berna Gözbaşı kendisine verilen görevi layıkıyla yerine getirme çabasında. ‘Nalıncı Baba’nın cenazesini sırtlanan Sultan 3. Murat ve veziri gibi, sayın Berna Gözbaşı ve ekibiyle birlikte sırtlandı bu cenazeyi, bakalım cenazenin hikmetine erecekler mi?

Yoksa son düdük çalınca, bu cenaze evi, düğün evine dönecek mi?

Dilerim ki kalan maçlarında da güzel sonuçlar elde ederek, Hes Kablo Kayserispor, ligde kalmayı başarırlar.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım