970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Şeyda Aşatır

SEYDAAACLeyla… Seni koruyamadık, sana berbat bir dünya bıraktık. Biliyorum, bizi asla affetmeyeceksin. Hakkındır, boncuk gözlü kız, sakın affetme bizi! Senin yaşayamadığın o güzel günlerin hesabını veremeyiz sana.

Senin büyüyemediğin bu dünya, gidemediğin okulun, dans edemediğin günlerin, aşık olamadığın o adamın, severek gidemediğin o işinin, başını okşayamadığın çocukların, atamadığın kahkahalarının, yürüyemediğin o yolların, yaşayamadığın o günlerin hiçbirinin hiçbirinin hesabını veremeyiz biz.

Bu berbat dünyada seni koruyamadık… Boncuk gözlerine bakıyorum, böyle yanakları mıncırılarak sevilecek tonton, tatlış bir çocuksun sen. Sana nasıl kıydılar küçük Leyla, sana kim neden bunu yaptı? Hele bir fotoğrafın var; gözlerinde öfke dolu. Çok haklısın Leyla, o gözlerinin kirli dünyaya olan öfkesini ben asla unutmayacağım.

***

Yapılan açıklamalara bakıyorum içler acısı!

İlk açıklamalar:

-dere kenarında bulundu. (daha önce defalarca aranan dere kenarı)

-darp izleri var.

-yaralıydı.

-kolları bağlıydı.

Sonraki açıklamalar:

-evet, dere kenarında bulundu.

-darp izi yok güneş yanığı.

-kolları bağlı değil.

-cinsel istismar yok gibi görünüyor ilk belirlemelerde.

-kaçırılma olayı. Gözaltı var.

Siz bizim aklımızla dalga mı geçiyorsunuz?

Ne yani, boncuk gözlü Leyla mı kendini dereye attı? Kendi kendine mi gitti? Yapmayın Allah aşkına! İçimizi rahatlatın artık. Bu insanlar tek bir ağızdan çözüm önerisi sunuyor! Evet, idam istiyor.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar