-reklam-

Grsel AtasuuuYaşının insanı ol ne demek sahi???

Akıl, mantık, yüz, göz, kilo, duygusal durumlar vs. vs. uzayıp gidiyor düşününce. Çünkü insan denince akla bu kadarı belki daha fazlası geliyor.

Grsel AtasuuuBir çok insan hep yapmıştır bunu. Bir taraf hep ama hep daha fazla sever. Sever mi? Sahip çıkmak mı ister? Elindekini kaybetmekten mi korkar? Takıntısı mı takılı kalmıştır acaba? Saplantısının mı esiridir?

Grsel AtasuuuHayatın her anını dolu dolu yaşamak lazımdır. Çünkü hayat kısa ve kuşlar uçuyor. Yaşadığının farkında olarak yaşamak lazımdır ki anlamlı kılabilelim hayatı.

Grsel AtasuuuBir yaz yağmuru yağdı içime

Ezildi iri üzüm taneleri camlarımda

Gözleri kamaştı yapraklarımın

Bir yaz yağmuru yağdı içime

Grsel AtasuuuEvre evre yaşadığımız bir hayat. Her dönemin kendine has getirisi var illaki. Hani derlerya; hayat bir sınav…” Belli ki deneyimlerin deneyimleriyle söylenmiş bir cümle. Bitmiyordu… Bitemiyordu… Bitmeyecekti… Her yaş grubunun ayrıydı elbet sınavı.

Grsel Atasuuuİçinden gelenlerin, konuşurken boğazında düğümlenmesi gibiydi kalemimin ucna takılı kalan şey.

Bir şeyler yazmak isteyipte yazamamak...

Grsel Atasuuu“Afak bütün hande, cihan başka cihandır;

Bayram ne kadar hoş, ne şetaretli zamandır!”

Grsel AtasuuuBugünkü yazımın konusu bir derginin köşesinde okuduğum ve hoşuma giden, affetmek ile ilgili yazıyı siz değerli okurlarımla paylaşmak istedim. Sizlerin de beğeneceğini umuyorum.

Grsel AtasuuuGüneşin doğuşu mu farklıydı sanki? Gözünün alabildiği maviliğin en dibinden. Deniz çok sakin tertemiz uykudan yeni kalkmış bir bebeğin mahmurluğu gibi. Derin bir nefes aldığımı hissediyorum sanki, hep nefessiz kalmış gibiyim. Ciğerlerime dolduruyorum o mis gibi kokan doğayı. Hayat sen bile farklı görünüyorsun bu sabah bana. Umutlarım, ümitlerim, hayallerim kol kola girmişler yürüyorlar bu sefer, beni bırakıp maviye maviye. Mutluyum ama bu kez gerçekten çok mutluyum.

Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar