-reklam-

Sizi (seni) hayatımda artık istemiyorum...

Gürsel Atasü

Grsel AtasuuuBana acı veren insanları bulma konusunda muhteşem bir çekim alanımın olduğunu kesinlikle düşünüyorum. Bana acı veren... Ne savunulası bir cümle!

 

Değerli bir hocam demişti ki; “güne başlarsın ve gün içinde karşılaşacağın insanlarla şekillenirsin, moralin, motiven, sevgin, cesaretin, cesaretsizliğin, gücün ve güçsüzlüğün...”

Hani hep “düşündüğüm, korktuğum başıma geldi” deriz ya? Demek istemiyorum artık. Sizlerden yoruldum desem; çok ayıp etmiş olmam değil mi? Atmak istiyorum bir şeyleri üzerimden, hafiflemek mesela! Kilo... Saç... Kıyafet... Sorumluluk... Büyüklük gibi... Olmak istemiyorum sırlarınıza sırdaş, ağırlık yapıyor omuzlarıma... Sizin (senin) yüzünüzden çok konuşan ben, cümlelerimin sonunu toparlayamaz oldum. Kendimi kasarak sırf siz rahatlayın diye yaşamak istemiyorum. Biliyorum da aslında; kurtulmak, vazgeçmek ve bırakmak bunlar söylemesi kolay şeyler lakin, hissettiğiniz sıkıntıları durdurmak isiyorsanız size başka seçenek bırakmayan kişileri de olayları da gözden geçirme vakti işte bu vakittir... Onlara bağlı kalmak bize acı çektiriyor ve ilerlememize engel oluyorsa aklın yolu birdir... VAZGEÇMEK... Vazgeçmek her zaman için zayıflık anlamına gelmez. Bazen bazı şeylerden vazgeçmemiz, bizim yeterince güçlü olduğumuzu göstermez mi? Ya da sevdiğimiz birilerinden vazgeçmek, kendimize duyduğumuz sevginin göstergesi değil midir? Kendimize bir şans vermenin neresi kötüdür? Geçiyor bir ömür düşüne düşüne değil mi? Kalmıyor hiçbir şey benden, yetmiyor birilerine işte... İstemiyorum yollarım daralsın, nefesim tükensin. Aynanın karşısına geçip günaydın demek istiyorum, kendimi, yüzümü unutmuşken. Sevmek ama abartmamak istiyorum. Başkalarını sahiplenmek yerine kendime sahip olmak mesela. Sizi hayatımda istemiyorum artık... Sevdiğiniz birini hayatınızdan çıkardığınız için acı çekiyorsanız o zaman kendinizden vazgeçmek kadar acı verici bir şey olmadığını unutmayın.

Unutmayın elveda demeyi öğrenmek, bazı şeyleri geride bırakmanın ne demek olduğunu anlamanın size iyi geleceğini bilmek demektir.

“Tutmayın yol verin gidene gidene, cevap da vermem artık gücüme gidene. Yoktur tavsiyem bile beni kaybedene, doldu sığmaz artık içim içime.”

Elveda beni kullananlar, saygı duymayanlar, beni kıranlar, yalan söyleyenler, yüzüme gülüp arkamdan konuşanlar, beni umursuyormuş gibi yapanlar, geriye çekmek isteyenler, önüme engel olanlar elveda...

Saygı ve sevgilerimle...

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar