970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Gürsel Atasü

Grsel AtasuuuGösterdiğimiz yaş  hissettiğimiz yaş birde söyledikleri yaş.Yaşlanmak durdurulamayan biyolojık bır olaydır . Yanı yaşlı olma hali diğer bir ifadeyle ihtiyarlık ,ihtiyar seçme tercih etme, katlanma , kabul etme ,razı olmadır.Azalan pskolojik yetiler,i artan pskolojik yetileri,eğer izimin  belirtileri, tren kacırma duyguları, sağlığa aşırı düşkünlükleri, artan tutkuları yalnızlık korkuları,  caresizlik hisleri ve ölüm korkuları ....Ruhlarındaki fırtınaları dindirmek o kadar kolay değil .Ne gösterdiğiniz yaş  nede söyledikleri yaş değilmi sizlerin hissettiğiniz yaşı tahmin edemediğimiz  bir dönemden geciyoruz galiba. Endişeli günlere gebeyiz ve bu endişemizin korkuları virüsün hedefi sayılan yaş ortalaması  yüksek insanlara  musallat olması.Aslında amaç  siz  büyüklerimizi korumak ama koruyalım derken  galiba sizleri inçitikmi ? Ne haddimize dışarda gördüğümüz her büyüğe  ne işin var dışarda gibisinden bakış atmak ,hesap sorar gibi köşeye sıkıştırılıp azarlarcasına uyarmak .

 

Konu herkes için  çok hassas.Oysa enpati yapıp  onların yerine kendimizi koysak biraz << Çıkma dışarı ölürsün!>>Ölüm....Yolun sonu ....Bunca insan için de  kendilerini i daha fazla ölüme yakın hissetirmemiz onların yorgun bedenlerinde açtiği  hasarları görmüyor olmamız.

Dün bizler büyüklerimize muhtaçtık. Bugün belki onlarda  bize muhtaçlar. Yarın biz ise çocuklarımıza muhtaç olacağız.Herşeyin daha iyi  anlatılabilecek bir yolu ve yordamı mutlaka vardır. Bunada <<Üslup>> denir.Hitap ettiğimiz  kişi  veya  kişilerin öncelikle duygularına seslenmeliyiz.Duygu yolundan beyne ulaşırsanız  işimiz  kolaylaşır.

Aksi takdirde  beyin sizi reddeder her insan yaşı kaç olursa olsun ağırlanmayı sever; siz onu sözlerinizle ağırlarsanız karşılığını mutlaka  olumlu yönde bulursunuz.

Hayırlı sağlıklı ömürlerle  Büyüklerim.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar