Zor Değil, Hadi Sen de Söyle... - Kayseri Deniz Postası

Gürsel Atasü
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

atasuSeni seviyorum...

 

Zor mu sahi bu iki kelimeyi birleştirip dile dökmek. Yoksa sizi korkutan tarafı karşılık bulamayacak olması mıdır? Sevmenin ve bunu dile getirmenin en güzel tarafı, o sözcüğü karşı tarafa sarf ettikten sonra “bende seni” diye karşılık verebilmesini duymak değil midir? Sevdiğiniz kim olursa olsun, illaki karşı cins olması gerekmiyor söylemeniz gereken bir cümledir efendim. Kaybettiğinizde sevdiklerinizi keşkelerle acı çekmemek ya da siz bu dünyadan gittiğinizde sevdiğinizi hiç bıkmadan söylediğiniz anneniz, babanız vb. Kalplerinde güzel ve saygı duyulası bir anı bırakmak için söylemelisiniz, söyletmelisiniz.

“Ne aklında, ne de içinde kalsın. Söyle gitsin, koyver bitsin” Sevdiğini söylerlerse sihrin bozulacagina inananlar... Söylemek için hep doğru insanı bekleyenler... Bağlanmaktan çok fazla korktukları için kaçanlar...
Sevgilerini kanıtlamak için sözcüklere ihtiyaç duymayanlar. Günün birinde mutsuz olacağından korkanlar... böyle insanlar için gerçekten çok zor “seni seviyorum” kelimesi. Oysa o raflara kaldırdığımız, tozlanmak üzere olan duygularınızı çıkarabilirsiniz.

Dudaklarinizda coktan eskimiştir diye düşündüğünüz o iki kelime belki baskalari icin yeni kesfedilecek bir olgudur. Belki de seni seviyorum diyebilmek o kadar da kolay değildi. Bu nedenle herkes sevdiğine başka şekillerde seni seviyorum demeyi tercih etti.

Nazım Hikmet, Cemal Süreyya, Özdemir Asaf, Tomris Uyar... Sevmek belki de insana daha çok yaşadığını hissettiriyor. Seni seviyorum’u şiirlere şarkılara taşımadılar mı geçmişten günümüze.

Seni seviyorum ama nasıl; avuçlarımda camdan bir şey gibi kalbimi sıkıp parmaklarımı kanatarak (Nâzım Hikmet Ran)

Küçük bir çocuğun yokuş aşağı koşması gibi seni sevmek biraz heyecan biraz da düşecekmiş korkusu...(Cemal Süreyya)

Az sözle çok şey anlatacaksın. Seni seviyorum diyeceksin sadece ama öyle her zaman değil, yalnızca hissettiğinde... (Turgut Uyar)

İnsanın en kırılgan tarafı savunma yapamayacak şekilde bir başkasına açtığı ve buna cesaretle taçlandırdığı, olmazları olduran, teslimiyeti gerektiren kalbinizi avuçlarınızın içine koyan, ruhunuzu rahatlatan, masumiyeti içinde saklı... sevgimizin....

Sizi seviyorum....

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım