Gürsel Atasü
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

atasuUnutmak, anıları, acıları, maziyi, kötü hissettiren insanları, mutluluğumuzu engelleyen her şeyi bir kenara bırakmak isterdiniz değil mi? Ama başarmak hem cesaret hem de çok zor bir iş . Peki yapan var mı? Zannetmiyorum ama vardır kimbilir. Ben  başaramadım sizlere kolay gelsin. Peki ya mümkün müdür unutmak? Her şeye bir çizgi çekebilmek. Deneyenleriniz olmuştur belki de. Ya başarılı ya da başarısız olmuşsunuzdur.

Geçmişinizde, çok önceleri çocukluk dönemi travmaları unutulmaz derler,  bu bilimsel olarak kanıtlanmış. Hayatınız boyu çocuklukta yaşadığınız olaylar ömrünüzün sonuna kadar sizi etkiler. Her şeyi unuttum diyenler aslında kendini kandırır. Unutmak keşke mümkün olsaydı. Bir huzurevi sakinine sorun alzheimer hastası  ama asla çocukluk dönemini unutmaz sıralarda sıralar, anlatırda anlatır bazen saçma sapan şeylerde anlatırlar ama unutulmayan gerçekler  hep vardır. Unuttum sildim geçmişi diyenlere bir bakın külliyen yalandır. Kendini oyalar, belki de umursamaz insan olmasının gereğidir. Bazen öyle de olmak iyidir. Hani deriz ya şu Ali amca ne kadar da gamsız keyfi kimsede yok, neşesi kesilmez. Bir de geçmişine bakın hayatı travmalarla doludur.  Acaba unutup iyi hissetmekle mi alakalı yoksa bir şekilde hayata tutunmayı böyle mi öğrenmiş. Umursamamak unutmak mı demektir? Hayatı ciddiye mi almamıştır nedir acaba formülü? Aslında hiçbir zaman unutulmaz ama umursamamakla kendine iyilik etmiştir. Bazen umursamaz takılan insanları eleştiririz ne gamsız adamsın be deriz. Bencillikle suçlarız aslında içlerinde ne fırtınalar dönere de belli etmezler. Geçmişi içlerinde yaşar ama sanki unutmuş takılırlar, belki de unutmuşturlar kimbilir?

Dün dünde bugün bugünde yaşanmıştır. Aslında anı yaşayan insan mutludur. Çünkü hayat an’dan ibarettir. Dün ne yaşadıysanız o orada kalmıştır geri döndüremezsiniz. Gelecekle ilgili planlar yapar planınız plana uymaz hayaller kurar hayalleriniz olmayınca hayıflanır durursunuz. Öyleyse bırakalım şu kaygılanmaları ve stresli ortamları –anı-anda- yaşamaya bakalım. Ömür kısa geçmişle oyalanma, gelecekle de vakit kaybetme anı-anda şu anda yaşa. Hayat şu andan ibaret. Anı yaşa ve mutlu ol.

Güzel günlerin sizlerle olması dileğiyle

Elveda geçmiş hoşgeldin gelecek...

Saygı ve sevgilerimle...

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar