Gürsel Atasü
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

atasuKaramsar olmak.

 

Çoğunuz bu kelimeler altında ezilmiş etkisini hayatlarında yaşamışlardır. Çok da aile bireylerinde olan karamsar insan tablosu.  Bu kaçınılmaz, bir o kadar da zor, acınası bir durumdur. Çünkü aileden birini her gün, hayatınızın sonuna dek,  kaçınılması olmayan kurtulmak pahasına bir şeyler yapsanız da kurtulamadığımız.

Günlerden bir gün bir profesör konferans veriyor ve orada olumlu düşünen insanları etrafınızda bulundurun negatif enerji yayanlardan uzak durun, sizi etkilerler ve hayatı çekilmez ederler. Böyle birileri varsa atın gitsin hayatınızdan ya da terk edin. Adeta kulaklarımızda çınlarcasına  keşke diyebildim ama yok çaresi bu karamsarlık aile bireyleriyle bu hiç iyi bir öneri değildir. Çünkü zor ama çevrenizden arkadaş olsa görüşmez bitirirsiniz. Günlerden cumartesi ve uykumu güzel tatlı tatlı aldım güne dinç bir şekilde başladım. Günün erken saatleri hava soğuk değil ama serin, nefesim buğulu. Kemiklerinizin adeta canlanışını hissedersiniz. Günün o güzel dakikalarının keyfini çıkarayım dedim. Biraz güneşin doğuşunu o parıltılı ışıkların seyrini yaşamak, mutfakta fokurdayan çaydanlık sesi,  dışarıda kuş seslerinin nağmeli sesleri, o günün tatlı melodisi keyifli günü keyifle karşılamak. İnsan düşünce ile yani olumlu düşünce ile nasıl da farklı bir atmosfere girebiliyor. Haydi hep birlikte olumlu düşünceleri odaklanalım. Elimizdeki olanakları düşünüp olumlu düşün ve hayatına canlılık ve mutluluk kat. İnsan isterse hayatını güzelleştirebilir isterse de cehenneme çevirebilir Yeter ki insan istesin. Her şey mümkün olumlu ya da olumsuz sonuçta insan düşüncesi ile var olur. Bir filozof der ki; “ düşünüyorsam varım.” Diğer canlılarla aramızdaki fark aklınız değil mi? Aklı olmayan insana bir bakın Hayati bütün fonksiyonlardan yoksun. Ha var ha yok demek ki insanca düşünce ve düşünmek idealler insanın varoluşunun kanıtı. Akıl ve sağlıklı düşünce psikolojik rahatsızlığı olan insanlara bakın ruhen çökmüşlerdir. Karanlık düşünceler adeta onları canavara dönüştürmüştür aslında insan olumlu düşüncelerle insanlaşıyor. Güzel düşün güzel yaşa.

İnsan düşününce var olabiliyorsa siz siz olun olumlu düşünün hayatınıza renk katın. Hayat suyunuz siz olun hayat yaşamaya değer.

Saygı ve sevgilerimle.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar