Gürsel Atasü
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

atasuDünya, yaşanılası, tertemiz doğası, masmavi gökyüzü ve Denizi ile ovaları, bayırları, harikulade şelaleleri cennetten bir bağ sanki.

 

Ruhu okşayan nameleri doğuma değil her an değişim yaşaması kendini tazelemesi büyüleyici atmosferiyle dünya Diğer gezegenlerin efendisi konumunda. Diğer gezegenlerin gizemi de ayrı bir etki alanı oluşturuyor. Neden o haldeler, ne işe yarıyorlar, niçin oksijen yok ve birçok sorularla gezegenlerin uyuyor halleri bir o kadar beni üzer ve düşünürüm. Bunca israf neden diye. Fakat onların da bir görevi olmalı diye kendi kendime teselli amaçlı söyleniyorum.  Hayat suyu bahşeden bir gezegen adı Dünya. Dünyanın içinde yaşayan canlı türleri en önemlisi de bunlardan insan. Ya insan ne yapıyor bu güzelim gezegeni tahrip. İyiler ve kötülerin savaşı. Dengesi bozulmuş bir dünya. Canlı türlerinin toplu katliamı toplu insan ölümleri kan oluk oluk akıyor. Toprak suyunu kanla besliyor sanki. İnsan hani topraktan yaratılmış ya tekrar Toprak olmak için toplu toplu gömülüyorlar. Mezarlar boy boy gençler ve kundaktaki bebelerle dolu. Dünya hayat suyu, cansuyu dünya fakat kaoslu bir zamandan geçiyor. Nice güzel canlar toprak altında. Ederken yaşam hakları ellerinden alınmış. Büyük bir savaş kan dondurucu. Umursamazlık bu savaş neyin savaşı. Kapitalistlerin savaşı. Halbuki yaşayacakları şurada 80 90 sene. Fakat gözlerini hırs bürümüş şeytana hizmette yarışıyorlar adeta.

Dünyayı kaosa terketmek bu kaostan beslenmek istiyorlar. Canlı insan neslini yok etmek tüm dertleri. Yüksek egoları yüzünden kaoslarla dolu yüzyıla hazır olun. Bütün hırsları yüzünden dünya dengesini bozarak ölçüyü aşıyorlar. Sonuç olarak kaosu kaosla çağırıyorlar. Yıl 2021 den sonrası vahim dolu günler bizi bekliyor. Çünkü kapitalistler kendi amaçlarına ulaşmak için insan ve canlı türlerinin yok oluşuna davetiye çıkarıyorlar. 2021 kuraklık ve dahası kovid-19 belası oksijensiz bir dünya nefes alamayıp boğmaca geçirmeler ve dahası yaşayacak bir alanımız kalmayacak.

Bu gidişata dur diyebilecek miyiz? Elimizden ne gelir. Çareler tükenmez ama inşallah bu gidişata dur diyebilecek cesur, Yiğit kişi ya da kişiler çıkar. İyiler ya da kötülerin savaşı galiba kapıda.  İnşallah iyilerin kazanması dileğiyle.

Saygı ve sevgilerimle.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar