Gürsel Atasü
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

atasuİnsan hep iki şey arasında seçim yapmak durumunda kalmıştır.

 

Ya birini seçecek ya diğerinden vazgeçecek. İnsan seçimlerini neye göre yapar? Hangi şeyleri hangi düşünce ile ister ya da istemez. Bu göreceli bir durumdur. Kimi insana göre ayva hoş bir meyvedir. Kimisi ise hiç sevmez. Hatta umursamaz. Yesin yemesin önemli değildir. Yani insandan insana seçimler ve vazgeçişleri farklı farklıdır. Kimin neyi ne için seçtiğini, ne için vazgeçtiğini bilemezsiniz. Sadece insanlar ifade ederlerse bilirsiniz. Bazen birilerinin seçimlerine hayretle bakarsınız. Size göre saçma gelir hatta vay be dersiniz. Seçim, denemesi olan yaşantıyı çağıran bir şeydir. Yaşarsınız ve ne olacağını deneyimleyerek görürsünüz. Vazgeçtiğiniz şey sizin için zaten elenmiştir. Değersiz görmüş, umursanmaz görmüşsünüzdür.  Değersiz gördüğünüz bir şeyin acıtması da düşünülemez. Değerli olsaydı vazgeçmezdiniz. Ya da şüphe ile bakarsınız. Keşkeleriniz olabilir ama onunla da yapamayacaksınızdır. İnsan birini diğerine tercih ediyorsa tercihine değer biçmiş vazgeçtiğinden zaten değer vermediği için vazgeçmiştir. Vazgeçilen şey değerli görmediklerimiz. Değer vermediğiniz sizin olsa da sizin elinizde heder olur gider. Size değil karşıya haksızlık olurdu.

İnsan ne ister hayattan? Sağlık, afiyet, huzur... Huzuru bulamamış insan huzur arar durur. Sağlığını kaybetmiş insan sağlıklı günlerin özlemi ile yaşar durur. Kimi insan da yaşayamadıklarını özlemi ile yaşar. Yani insan için neyin acıttığı yine görecelidir. Size göre hangisi?

Saygı ve sevgilerimle...

Saygı ve sevgilerimle.

 

 

 

 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar