-reklam-

tolgay24 Temmuz 1908’de Meşrutiyetin ilanıyla Türk basınından ilk kez sansürün kaldırılmasının bir yıldönümünü daha, basın ve ifade özgürlüğünün tehdit altında olduğu ortamda kutluyoruz. Sansürün kaldırılmasının üzerinden 111 yıl geçmesine rağmen, sansür basınımızın gündeminde hala ön sıralarda bulunmaktadır. ‘Taraf olmayan bertaraf olur’ anlayışına teslim olduğumuz günümüzde, hangi sansürün, hangi basının üzerinden katlığını anlamak gerçekten çok zor geliyor.

tolgayUmut, mutluluk, özlem, gelecek, bilim, ilim, sanat, emek, vicdan, adalet, hak, vefa, sevda, yeşil, çevre, kurutluş, eşitlik, şeffaf, ekoloji, söz hakkı, katılım, yetki hakkı, diz çökmeden boyun eğmeden onurlu bir yaşam, karanlığa karşı aydınlık, insan merkezli ve toplumsal gerçek, barış ve insan hakları, ezilenden yana ezenin karşısında tutum, özgürlük ve demokrasi, aşk ve sevgi, paylaşım, yardımlaşma, dayanışma, eğitim şart.

tolgay1989 yılının Şubat ayının 9. Günü akşam saatlerinde güvenli olan sokaklarda arkadaşlarımla oyun oynarken, komşularımızın bizim evin önünde toplandığını gördüm. Bir süre bana baktılar ve annemin nerede olduğunu sordular. Annem 2 sokak ötedeki bir aile dostumuza akşam oturmasına gitmiş, babam ise henüz eve gelmemiş, iletişim araçları sınırlı olduğu için kapıya babamın okumasını için not yazmıştık.

tolgayNe tuhaf bir başlık gibi geliyor değil mi? 2010 yılında Orta Doğu coğrafyasında başlayan ve 2011 yılında Suriye’ye sıçrayan iç savaştan kaçarak ülkemize sığına Suriyeli mülteciler öncelikle güvenli bölgelere kurulan çadır kentlere, sonrasında ise, nüfus yoğunluğu bahanesiyle yurdun dört bir yanına yerleştirildi.

tolgayTürkiye, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ile Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu arasındaki ortak yayının dillendirilmeye başladığı ilk günden itibaren tuhaf bir linç kampanyası yürütenleri hayretle izledi. Binali Yıldırım moderatör olarak Gazeteci Uğur Dündar’ı önerdi, Dündar ise ikinci gün ‘Ben bu sorumluluğu üstlenemem’ diyerek öneriden vazgeçtiğini belirtmişti. Bunun üzerine ise Binali Yıldırım Gazeteci İsmail Küçükkaya’yı önerdi ve Küçükkaya’nın moderatörlüğünde bütün ülke halkının özlem duyduğu Demokrasi Masası kuruldu ve artık geride kaldı.

tolgayGözlerimin önünden film şeridi gibi geçip giden ütopyamı gerçek bir filme dönüştürebilmek için nasıl çaba harcadığımı tahmin bile edemezsin! Neden herkese izletmem gerektiğini hemen düşünüverdin? Kimsenin izlemediği ütopya nasıl genişler? Asıl merak etmen gereken filmi kimin ya da kimlerin izleyeceği değil de filmin konusunun ne olduğu olmalıydı… 

tolgayHer insan kendi geçimini sağlamak ve sorumluluklarını yerine getirebilmek adına bir uğraş gayretine girişiyor. Kimileri kendi işinin yapmanın ve kimseye muhtaç olmamanın gayretiyle meşgul olurken, kimileri ise, meslek sahibi olabilmenin gayretiyle meşgul oluyor. Her çalışan kendi işinde en iyi olabilmek için mücadele peşine düşüyor.

tolgayBu başlık en çok siyasetçiler ve gazetecilik mesleğine sahipler için kullanılır. Zira iç savaş sonrası kendi anavatanlarını terk etmek zorunda kalan fillerin savaşı mağduru masum insanlara dönük tutum içinde olanlara karşı kullanılması da hasıl oldu. Karşılığı oportünizm olan çıkarcılığın ana tanımı “Güç durumlar karşısında, davranışlarını ahlak ilkelerine ya da düzenli bir düşünceye göre değil, kişisel çıkarlarına en uygun düşecek biçimde ayarlayan tutum.” Olarak yorumlanır.

tolgayÖz baba çocuğuna defalarca taciz ve tecavüz!

Boş ver, İstanbul’da oylar çalınmış!

9 yaşındaki kız çocuğu dayısının tecavüzüne uğramış!

Boş ver İstanbul’da seçim yenilecek!

tolgayKayseri Adliyesinde görülen iğrenç ötesi bir suçun davası ertelendi…

Sapık bir babanın Kayseri’de öz kızına neler yaptığını Şeref Kahraman’ın, mahkeme salonunda ‘Kahramanca’ hiçbir duyguya kapılmadan izlediği ve kamuoyuna aktardığı haberi okumuşsunuzdur.

tolgayılmazBundan tam 100 yıl önce büyük bedeller ödenerek işgal edilen güzel vatanım, vatansever Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve dedelerimizin gözünü kırpmadan ellerine geçirdikleri her türlü ateşli/ateşsiz silahlarla savunuldu ve düşmana geçit verilmeden ödenen bedellerle kurtarıldı.

tolgayılmazBazı anlar vardır bir başkası için feda eder insan kendini. Ancak feda ettiği insandan karşılık beklemese bile en azından bir girişimde bulunması sevindirir kendini feda eden insanı. İnsanlığın en temel nedenlerinden biri, insanın kendinden başkası için olumlu bir şeyler yapması elzemdir. Ama bazen de kimi anlar vardır ki insan kendine yapılmasını istemediğini bir başkasına yapmaması gerekir. İşte bu temel bu noktada ikiye ayrılır.

Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar