-reklam-

tolgayKayseri Adliyesinde görülen iğrenç ötesi bir suçun davası ertelendi…

Sapık bir babanın Kayseri’de öz kızına neler yaptığını Şeref Kahraman’ın, mahkeme salonunda ‘Kahramanca’ hiçbir duyguya kapılmadan izlediği ve kamuoyuna aktardığı haberi okumuşsunuzdur.

tolgayılmazBundan tam 100 yıl önce büyük bedeller ödenerek işgal edilen güzel vatanım, vatansever Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve dedelerimizin gözünü kırpmadan ellerine geçirdikleri her türlü ateşli/ateşsiz silahlarla savunuldu ve düşmana geçit verilmeden ödenen bedellerle kurtarıldı.

tolgayılmazBazı anlar vardır bir başkası için feda eder insan kendini. Ancak feda ettiği insandan karşılık beklemese bile en azından bir girişimde bulunması sevindirir kendini feda eden insanı. İnsanlığın en temel nedenlerinden biri, insanın kendinden başkası için olumlu bir şeyler yapması elzemdir. Ama bazen de kimi anlar vardır ki insan kendine yapılmasını istemediğini bir başkasına yapmaması gerekir. İşte bu temel bu noktada ikiye ayrılır.

tolgayılmazSokakların suç baronlarına teslim olması birey, toplum, ilgili kurum olarak hepimizi derinden üzüyor. Güvenlik güçleri operasyonlarını aralıksız sürdürse de sokakları teslim alan pislikler temizlenmiyor!

tolgayılmazKayseri (Ak Parti, MHP, CHP, İyi Parti) Milletvekilleri başta olmak üzere kentin Sanayi, Ticaret, Hayvancılık ve Çiftçilik alanlarında faaliyet yürüten kurumların (KAYSO, KTO, KTB ve OSB ) Başkanlarının katıldığı ve bütünüyle şehrin sorunlarının tartışıldığı bir toplantıda bir araya geldiler. Bu fotoğraf özlenen, beklenen ve istenen bir fotoğraftı ama…

tolgayılmazCezaevlerinde yatan tutuklu ya da hükümlüler tahliye olduktan sonraki sivil hayatlarında, Devlete karşı boynu kıldan ince ama sivil halka karşı tam bir zalime dönüşüyor! Cezaevlerinde yatan mahkumların çektikleri ceza boyunca suçlarıyla yüzleşmelerine dönük bir davranış sergilemeyip, tahliye olduktan sonra da suç işlemekten vazgeçmeyip aksine daha da ağır suçlar işliyorlarsa burada eksik bırakılan ya da umursanmayan bir tutum ve davranış var demektir. Suçluların rehabilite edilip, suçlarıyla yüzleştikten sonra toplum içinde yaşamalarına izin verilmelidir.

tolgayılmazCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hakkari’de terör örgütünce şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın Ankara'nın Çubuk ilçesi Akkuzu mahallesindeki cenaze törenine katıldı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, Akkuzu köyü nüfusuna kayıtlı olmayanların başlattığı olaylarla saldırı düzenlendi. Saldırı Kılıçdaroğlu’nun şahsına değil, demokrasimize yapılan alçak ve hain bir saldırıydı.

tolgayılmazAilenin babası nasılki hiçbir evladını, vicdanını harekete geçirerek eşitlikten muaf tutmayıp adil ve hakkaniyetli davranarak bir hayat yaşatıyorsa işte öyle bir ülke düşlüyorum!

tolgayılmazBayram yaklaşıyor, çocukları alışverişe götürmek gerekecek! Ama 3 çocuğa masraf edecek parayı nereden bulacağım? Bayram öncesi günlerimi kafamdaki bu deli sorularla yaşıyorum.

Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar