-reklam-

bayramdalmazMalum Ramazan ayını yarıladık artık daha hızlı geçiyor bu mübarek ay… Dışarıda geçmişe göre Ramazan havasını son yıllarda tadamıyorum. Acaba Osmanlı’da Ramazan nasılmış diye biraz araştırdım.

bayramdalmazUzun uzun cümleler kurmayacağım…

İnsanların bildiği ama uygulamadığı bir konuya kısaca değineceğim.

Hele hele Ramazan ayında ayyuka çıkan bir konudan bahsedeceğim.

bayramdalmazBir Ramazan günü idi. Müslüman mahallesinde oturmakta olan ateşe tapan bir Mecusi'nin küçük çocuğu Müslümanların arasında ekmek yiyordu. Hemen babası çocuğun bu halini fark etti: 

bayramdalmazİlk günleri, ilk sahurları, ilk iftarları, ilk oruçları, ilk teravihleri yaşıyoruz on bir ayın sultanı Ramazan’ın…

bayramdalmazElde nasır, alında ter...

Çalmadan, sömürmeden onurlu bir lokma için mücadele edenlere selam olsun…

bayramdalmazGeleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Gazi Meclis’imizin 99. yaşında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

bayramdalmazİslam alemi heyecanla Ramazan'ı bekliyor, Ramazan ile birlikte oruçlar tutulacak, iftarlar yapılacak. 

Ramazan’ın 1. günü ise 5 Mayıs 2019 pazar günü başlayacak. 4 Haziran, Salı 2019 günü ise son gündür. 4 Haziran Salı günü başlayacak olan Ramazan Bayramı, toplamda 3 gün sürecek. Bayramın son günü ise 6 Haziran Perşembe gününe denk gelecek.

bayramdalmazNe yazık ki başkentte meydana gelen insanlık dışı olayla gene yüreklerimiz yandı...

Ankara Batıkent Turgut Özal Mahallesi 2263. sokakta, gönüllüler tarafından bakılan aşılı ve küpeli hayvanlar, bir araçtan atılan zehirli etlerle katledildi. 

bayramdalmazNedir bu EYT?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar…

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, yasa çıksa da 4 milyona yakın EYT’linin tamamının emekli olamayacağına dikkat çekerek, “700 bini kadarı emekli olabilecek” dedi.

bayramdalmazSize bugün insanlık tarihinin en iğrenç yaşanmış bir tarihini anlatacağım. Sosyal medyanın en güzel faydalarından birisi de bu sanırım.

bayramdalmazMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı Harekatı'nda Mehmetçiklerin DEAŞ'lılarla göğüs göğse çarpıştığını belirterek 3 bin DEAŞ’lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

bayramdalmazMüslüman âlemi için çok büyük değere sahip olan üç aylar başladı.

Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi'ni de içinde barındıran üç aylar 8 Mart 2019'da başlayacak. Bu tarih itibariyle Recep ayı idrak edilecek.

Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar