Dünyanın en ağır cezası bile bu haine az gelir… - Kayseri Deniz Postası

Bayram Dalmaz
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

bayramdalmazKayseri'de aralarında kardeşinin de olduğu 7 kişiyi öldürdü…

16 yıl 1 gün ceza evinde kaldıktan sonra ‘af’ ile tahliye oldu…

Tahliye olduktan sonra bir villada güvenlik görevlisi, eski uzman çavuşun silahı hoşuna gittiği için, plan yaparak kırmızı bir bisiklet ile olay yerine gelip uzman çavuşu katledip o hoşuna gittiği silahı aldı…

Polisimiz tarafından yakalandı, seri katil olduğu ortaya çıktı.

160 yıl hapis cezası olmasına rağmen af ile çıktığı öğrenildi.

İki çocuğu bir ömür babasız bıraktı.

Davasını muhabir arkadaşımız Şeref Kahraman baştan sona takip etti. Onun yazdığı haberlerden detaylar gözüme çarptı.

İlk celse deli rolü yaptı. Mahkeme başkanının olayı anlatmasını istediği Hamdi Kayapınar, uzun süre sessiz kaldı, ardından kafasını öne eğip, sağa sola sallamaya başladı. Sanığın sağ elinin titrediği, sol elini ise ağzına götürüp tuttuğu görüldü.

Mahkeme başkanının evinde silah bulunduğunu sorması üzerine Kayapınar, "Ben öldürmedim. Bana, öldürdü, dediler. Bilmiyorum. Benim evimden nasıl çıktı, anlamadım. Bisikletim de yok" dedi. Sanık, konuşurken yere kapandı ve "Üzerime gelmeyin, vurmayın" diye bağırıp, ağladı.

Sanık hakkında akıl sağlığı raporu aldırılmasına karar verildi.

Akıl sağlığı raporu aldırıldı, ceza ehliyeti tam olduğuna dair rapor geldi.

İkinci celse geldi çattı, Sakal bırakan sanığın boynunu büktüğü görülürken, Mahkeme Başkanı tarafından sorulan sorulara cevap vermediği görüldü.

Başkan’ın ‘Bir diyeceğin var mı?’ sorusuna “ç cevap vermeyen sanık Hamdi Kayapınar hiç bir cevap vermedi.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık Kayapınar’a ‘tasarlayarak adam öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘silahla yağma’ suçundan 14 yıl ceza verdi. Sanığa iyi hal indirimi uygulanmadı.

Duruşma sonrası uzman çavuşun eşi çok anlamlı bir şey söyledi. Onun sözü ile yazımı bitirmek istiyorum:

“Asıl bu caninin cezası Allah tarafından olacaktır. 7 kişiyi öldüren 160 yıl ceza alan şahsın nasıl dışarı çıktığını aklım almıyor, hukukçu değilim. Benim bir damla acımı dindirmiyor. Asıl müebbet hapis cezasını biz aldık. Ömür boyu çocuklarım babasız kaldı. Dünyanın en ağır cezası bile bu haine az gelir…”

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım