-reklam-

Ayağınıza taş değmesin yiğitler

Bayram Dalmaz

bayramdalmazCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlattığını bildirdi.

Erdoğan, Twitter hesabından Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin paylaşımda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında şunları kaydetti: "Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı #BarışPınarıHarekatı'nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir. Barış Pınarı Harekatı ile ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz. Oluşturacağımız güvenli bölge sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye'nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız. Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimizin her birini alınlarından öpüyor, kendilerine ve bu harekatta Türkiye ile birlikte olan tüm yerel destek unsurlarına muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajını İngilizce ve Arapça olarak da paylaştı.

Böylelikle Türkiye, Fırat'ın doğusuna beklenen Barış Pınarı Harekatı’nı başlattı, hayra vesile olsun. 

Evet sevgili okuyucular!

Hedef, terör yuvalarını yok etmek.

Bölgeye huzuru ve güveni götürmek.

Allah Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun.

Biz Türkler kan dökmeyi seven bir millet değiliz.

Ancak, söz konusu vatan ise, dünyanın şah damarını keseriz.

Bunu İdlib’de, Afrin’de, El Bab’da, Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı ile gösterdik.

Şimdi de Barış Pınar Harekatı ile bir kez daha tüm dünyaya göstereceğiz.

Ayağınıza taş değmesin yiğitler…

Bizler de  Barış Pınarı Harekatı'nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimizin her birini alınlarından öpüyor, kılınıza zarar gelmemesi için dualar gönderiyoruz.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar