970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Fatma Admış

Fatmaa

Bilirsiniz, sosyal mecralarda çeşitli butikler, firmalar aldı başını gitti. Özellikle kendilerini daha çok kişiye ulaştırabilmek için sosyal mecraların sunduğu her türlü imkanı kullanıyor ve en farklı yöntemlerle akılda kalıcılık sağlamaya çalışıyorlar. Bu yöntemlerden biri de hiç şüphesiz ünlü simaları markalarının yüzü yapmak.

Buraya kadar hiçbir problem yok.

Ama işin içine çocuklar girince maalesef iş biraz çığırından çıkıyor. Çirkin ve korkunç bir hal alıyor. Sadece kendi reklamı ve imajını düşünerek küçücük çocuklara yoğun makyajlar yapılıyor ve yaşlarına uygun olmayan giysiler giydiriliyor. Hatta toplumun bazı kesimleri de bu akımdan etkileniyor ve minyatür yetişkinlere dönüştürdükleri çocuklarını, yaşlarına hiç de uygun olmayan giysilerle ve makyajlarla bir gurur abidesi gibi gezdiriyorlar. Bu şekilde çocuklarının çocukluklarını yaşamalarına en engel olduklarının farkında değiller tabi. Düşünsenize o çocuklar kendilerini hayatta konumlandırırken, bunun karakter ve davranışla değil de tamamen dış görünüş ve imajla olduğunu zannedecek ve bazıları böyle zannediyor bile! Henüz içinde bulunduğu yaşı idrak edemeden bir genç kısa ya da genç bir delikanlıya dönüşecekler. Bunun onların ruhunda ve psikolojisinde yarattığı yıkım o kadar feci ki !

Gerek markalar gerek anne-babalar çocuk yetiştirmenin bir sosyal medya projesi olmadığının farkına varmalı ve söz yerindeyse çocukların yakasından düşmeliler. Çünkü sadece çocuklar değil yetişkinler de giyim kuşamlarıyla değil, karakter ve davranışlarıyla ancak var olurlar.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar