-reklam-

Benlik

Semih Eriş

Günlük hayatta sahip olduğumuz benlikler bizim karakterlerimizi yansıtırlar. Hiç öyle şey olur mu demeyin. Günümüzde insanlar içinde bulundukları duruma karakterlerini yansıtıyorlar.

Benlikler sahip olunan kişisel özellikler ile anlam bulmakta.

İnsan kendinde olmadığı bir şeyi neden kendinde olur gibi yapsın ki ya da yapar ki…

İşte hepsi bu yüzden günlük hayatta bir yerlerde olabilme, yeni çevrede sevilebilme, kendimizi bir şekilde göstermeye çalışmaktan. Halbuki bunu kime yapıyoruz. Çevremize, daha doğrusu dışarıda beraber olduklarımıza mı? Tabiki de  hayır biz bunu yaparken gerçekte olmayan kimliğimizi yeni bir kimlik yaratarak başkalarına göstermeye çalışıyoruz. İşte kendimiz olmadığımız için oluşuyor sorunlar. Peki bu sorunlar ne kardeşim diyeceksiniz. Söylüyorum samimiyetsiz samimiyet oluşumları. Hayatımızda samimi, gerçekçi, düzenli olmaktansa sahip olmadığımız karakterlere bürünüp yol alıyoruz. Hani derler ya kolayına kaçıyoruz. İşte aynen öyle yapmadığımız şeyleri yapan kişiler olarak gösterip ne okuyoruz, ne dinliyoruz, ne yazıyoruz, ne kendi aramızda doğru düzgün üç beş kelam edebiliyoruz. Sürekli olumsuz olanı konuşup, gerçekten uygulayanı kendimize örnek almıyoruz. Ne derler bilmem ama gerçek kimliklerimize sahip çıkalım.

İnsanın başka bir haline bürünmeyelim. Oku, düşün, yaz, sorgula…

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar