-reklam-

burcu karakayaDünya vazgeçenleri değil, azmedenleri hatırlar. Hayret etme, gayret et! Gayret ve azmederken de hazmet…

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; bugünlerde hepimiz Bukowski’nin “Aslında çok küçük şeyler bile kendimi mutlu hissetmeme yetiyordu. Ama bütün mesele, bu küçük şeyleri şu kocaman dünyanın içinden bulup çıkarmaktı.” sözünü deneyimleyerek yaşıyoruz.

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; çağımız malumunuz teknoloji çağı ve internet kullanımının arttığı bu dönemler de bir tıkla Dünya’ya bağlanan bizler bir tıkla hayattan kopabiliriz. Nasıl mı?

burcu karakayaHayat bu yürü yürü, hatta koş koş bitmeyen, nereye gidersek gidelim adresin kendimizi gösterdiğinin kaçışı ve vicdanımızın ayak sesleri, nefes nefese kalmış bir Amok Koşucusu…

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur; Dijital alem mi? Gerçek alem mi? Ama vatandaşın sesleri her yerde o zaman kulak verelim…

burcu karakaya“Her şeyin ulaşılabilir olduğu bir dünyada hiçbir şeyin anlamı yoktur… Mutluluk zor zanaat, özellikle de konu başkalarının mutluluğu olunca. İnsan eğer sorgulamaksızın kabullenmeye şartlandırılmamışsa, mutluluk, gerçekten çok daha zor bir uğraş.”

burcu karakaya“Bugün beni saymayın” demek istemez mi insan bazen dünyaya? Ruhunu uyutmak. Dükkânı kapatıp, kapıya “gittim geleceğim” yazısı asmak…

burcu karakayaKendinden kurtulmak mı, o da ne demek?

Merhaba Sevgili Okur; birçoğumuz hep bir serzenişte bulunuruz. Onca kalabalık, bunca yalnızlık diye. Ve bir Peyami Safa iç sesimiz olur “Kendi kendimden nefretimin çerçevelediği ve çirkinleştirdiği bir dünyada yalnızım” dizeleriyle… Peki ya ben de size soruyorum. Bakış açışıyla dünyayı güzelleştirmeye ve yolculuklara ne dersiniz?

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur; yarıyıl tatiline giren, kitap okumayı seven yada yaş aralığı hiç farketmeden meraklısına duyurulur. Bataklıklar ülkesinden beyaz zambaklar ülkesinde kendinizi bulmaya ne dersiniz?

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur; malumunuz kışıydı, soğuğuydu, muhabbeti ve zaman geçirmesi derken kafelerde geçirilen sürelerde arttı. En basitinden gideriz vakit geçirmek için arkadaşlarımızla bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır deriz. Sonrasında o hatır telefondaki uygulamalara ve vakitte arkadaşına ayrılmaz. Telefona gömülür başlar, ruhen ve bedenen başka dünyalardasındır.

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; malumunuz yeni yıllar yeni umutlar demek… Ama aldığımız veya haber kanallarından öğrendiğimiz üzücü olaylar bizlere ah be! dedirtiyor.

Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar