-reklam-

burcu karakaya"En güzel manzaranın olduğu yerde bile ağaçların yaprakların altında böcekler birbirini yer. Şiddet yaşamın bir parçasıdır." der Francis Bacon…

burcu karakaya"Ne dün vardı, kesinlikle, ne de bir yarın vardır. Bunu bilinciye kadar kaç yaşına varman gerekiyor?

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur; Bugünlerde Kayseri öyle biriyle tanıştı ki ! ‘Kim bu diyeceksiniz?’

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur; bugün köşemde siz kimin hakkında konuşmak istersiniz bilemem ama.Ben sizlerle Kevin hakkında konuşacağım.

burcu karakayaHiç kendinizden geçecek kadar şüphede ve ikilemde kaldınız mı?  Cevabınız hayır ise bunu yaşatan bir kitap Stefan Zweig’in O muydu? Kitabı tam size göre, haydi tıklayalım ve öğrenelim bakalım işin aslı neymiş ne değilmiş?

burcu karakayaİşsizlik mi? O da ne?

Merhaba Sevgili Okur; köşeme şöyle bir soruyla başlıyorum.

Yarınımız bile garanti de değilken işiniz garanti mi?

burcu karakaya“ Hadi efendim, iş cetvelle aritmetiğe dayanınca, iki kere iki yalnızca dört ediyorsa, iradenin lafı mı kalır! İki kere iki, iradem karışmasa da dört edecek. İrade bu mudur?”

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur;  ince düşündükçe inciniyor insan ve bitmek tükenmek bilmeyen beklentilerimiz yaralıyor bizi. Ve bir dörtlük iç sesimiz oluveriyor.

burcu karakaya“İnsanlar sadece kendi hayatları için kaygılandıkları, kendilerini kolladıkları için yaşar sanırdım, oysa onları yaşatan tek şey sevgiymiş. Seven insan Tanrı’nın, Tanrı da onun içindedir, çünkü Tanrı sevgidir.”

burcu karakayaBir söz vardır: İyi ya da kötü diye bir şey yoktur; onları düşünceler yaratır.

Merhaba Sevgili Okur; iyi kime göre iyi? Kötü neye göre kötü? Tüm bunları sorgularken ve aklımdan türlü türlü cevaplar verirken bir anda William Shakespeare ‘ ın “İyi ya da kötü diye bir şey yoktur; onları düşünceler yaratır.” Sözü beliriyor zihnimde.

Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar