-reklam-

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur; yarıyıl tatiline giren, kitap okumayı seven yada yaş aralığı hiç farketmeden meraklısına duyurulur. Bataklıklar ülkesinden beyaz zambaklar ülkesinde kendinizi bulmaya ne dersiniz?

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur; malumunuz kışıydı, soğuğuydu, muhabbeti ve zaman geçirmesi derken kafelerde geçirilen sürelerde arttı. En basitinden gideriz vakit geçirmek için arkadaşlarımızla bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır deriz. Sonrasında o hatır telefondaki uygulamalara ve vakitte arkadaşına ayrılmaz. Telefona gömülür başlar, ruhen ve bedenen başka dünyalardasındır.

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; malumunuz yeni yıllar yeni umutlar demek… Ama aldığımız veya haber kanallarından öğrendiğimiz üzücü olaylar bizlere ah be! dedirtiyor.

burcuuu“Her şey değişiyor, problemler çoğalıyor ve biz bu değişimin içinde sürüklenirken, süreci daha da sancılı kılan sistem unsurları var. Bunlardan biri; okul bütün insanlığın yaşam sürecini, evrilişini hatta gündelik hayatında tek düze paradoksa doğru iten bir sistem öğesi. Artık her şeyin hızlıca değiştiği bu dönemde de okul sistemininde köklü bir şekilde değişmesi gerektiğini düşünüyorum.

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; sosyal medyanın bu sıralar gündeminde öğretim görevlisi olan bir kadının trafik polislerine attığı çığlıkla meşguller,  işsiz güçsüz olunca insan, normal tabi başkalarıyla uğraşmaları….

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; işsizlikle aranız nasıl?

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; sonbahar bir başka hüzünlü bir o kadar da eşsiz oluyor. Aylardan Kasım ve günlerden 10’u ise de daha bir eşsizlik ve ölümsüzlük…

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; Böyle bir konuyu kaçıncı kez kaleme alıyorum. Saymadım ama bu kaçıncı kadın, çocuk, hayvan inan onları da sayamadım. Kaçıncı Münevver Karabulutlar, Özgecan Aslanlar sayamadım. Katlandıkça katlandı, arttıkça arttı bu sayılar yaşlı,genç, çoluk çocuk, hayvan hiçbir varlığı ayırmadı şiddet. Dağ oldu. Bizim sesimiz çığlıklarımız, feryatlarımız kadın olarak aştı o dağları. İnsanlık aşılamadı bu dünyada. İnsanlar gittikçe insana ait yaratan tarafından verilen özelliklerin üzerine bir çizik attı. Geçti kendinden geçti insanlığından. İnsanlar gittikçe hayvanlaştı. Hayvanlar gittikçe insanlaştı. Kadına şiddet ne şehir dinler oldu. Ne de vicdan! 

Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar