-reklam-

burcu karakaya“ Hadi efendim, iş cetvelle aritmetiğe dayanınca, iki kere iki yalnızca dört ediyorsa, iradenin lafı mı kalır! İki kere iki, iradem karışmasa da dört edecek. İrade bu mudur?”

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur;  ince düşündükçe inciniyor insan ve bitmek tükenmek bilmeyen beklentilerimiz yaralıyor bizi. Ve bir dörtlük iç sesimiz oluveriyor.

burcu karakaya“İnsanlar sadece kendi hayatları için kaygılandıkları, kendilerini kolladıkları için yaşar sanırdım, oysa onları yaşatan tek şey sevgiymiş. Seven insan Tanrı’nın, Tanrı da onun içindedir, çünkü Tanrı sevgidir.”

burcu karakayaBir söz vardır: İyi ya da kötü diye bir şey yoktur; onları düşünceler yaratır.

Merhaba Sevgili Okur; iyi kime göre iyi? Kötü neye göre kötü? Tüm bunları sorgularken ve aklımdan türlü türlü cevaplar verirken bir anda William Shakespeare ‘ ın “İyi ya da kötü diye bir şey yoktur; onları düşünceler yaratır.” Sözü beliriyor zihnimde.

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur; iki haftalık aranın ardından karşınızdayım.

Malum seçimiydi, geçimiydi, sınavıydı derken insanın şöyle ya da böyle başka dünyalara dalmak istemesi kadar doğal bir şey yoktur. Ben de ne zaman başka dünyalara dalıp gitsem bu çokça kitaplar sayesinde oluyor. Bugün de sizlerle Stefan Zweig’ in yazdığı Mecburiyet üzerine iki kelam etmeden önce iç sesim şunu muhakkak söylemelisin diyor: “Hayatlar mecburiyetler üzerine mi kurulu yoksa seçimler mi? Peki ya her bir seçimimiz bir mecburiyetse, insanlar böyle nice ikilemlerde nasıl davranır?” soru sormak benden, bin bir düşünceyle cevaplar sizden...

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur; hali hazırda seçimlere sayılı günler kalmışken, seçim propagandalarından ve her türlü içinizi karartacak söylemlerden uzaklaşmak istiyor musunuz?

burcu karakayaDünya vazgeçenleri değil, azmedenleri hatırlar. Hayret etme, gayret et! Gayret ve azmederken de hazmet…

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; bugünlerde hepimiz Bukowski’nin “Aslında çok küçük şeyler bile kendimi mutlu hissetmeme yetiyordu. Ama bütün mesele, bu küçük şeyleri şu kocaman dünyanın içinden bulup çıkarmaktı.” sözünü deneyimleyerek yaşıyoruz.

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; çağımız malumunuz teknoloji çağı ve internet kullanımının arttığı bu dönemler de bir tıkla Dünya’ya bağlanan bizler bir tıkla hayattan kopabiliriz. Nasıl mı?

burcu karakayaHayat bu yürü yürü, hatta koş koş bitmeyen, nereye gidersek gidelim adresin kendimizi gösterdiğinin kaçışı ve vicdanımızın ayak sesleri, nefes nefese kalmış bir Amok Koşucusu…

burcu karakayaMerhaba Sevgili Okur; Dijital alem mi? Gerçek alem mi? Ama vatandaşın sesleri her yerde o zaman kulak verelim…

Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar