-reklam-

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; işsizlikle aranız nasıl?

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; sonbahar bir başka hüzünlü bir o kadar da eşsiz oluyor. Aylardan Kasım ve günlerden 10’u ise de daha bir eşsizlik ve ölümsüzlük…

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; Böyle bir konuyu kaçıncı kez kaleme alıyorum. Saymadım ama bu kaçıncı kadın, çocuk, hayvan inan onları da sayamadım. Kaçıncı Münevver Karabulutlar, Özgecan Aslanlar sayamadım. Katlandıkça katlandı, arttıkça arttı bu sayılar yaşlı,genç, çoluk çocuk, hayvan hiçbir varlığı ayırmadı şiddet. Dağ oldu. Bizim sesimiz çığlıklarımız, feryatlarımız kadın olarak aştı o dağları. İnsanlık aşılamadı bu dünyada. İnsanlar gittikçe insana ait yaratan tarafından verilen özelliklerin üzerine bir çizik attı. Geçti kendinden geçti insanlığından. İnsanlar gittikçe hayvanlaştı. Hayvanlar gittikçe insanlaştı. Kadına şiddet ne şehir dinler oldu. Ne de vicdan! 

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; ülkemizi geçip tüm dünyada dillendirdiğimiz bu özgürlüğü o kadar çok isteyip yine tabana kuvvet bu kelimeden kaçışımız nereye kadar sürecek?

burcuuuBüyüklük sende kalsın. Gökyüzü gibi hiçbir yere gidemeyen çocukluk hepimizde… Peki ya söylesenize “Bu masal da burada biter.” Diye kandırılan kaçıncı çocuklarız?

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; şöyle durdum bir an baktım insanlara bu hayat alabildiğine hoyratça yaşanılıyor. Bunu fark ettim geç olsa da.

burcuuu

“Vazgeçilmesi mümkün olmayan bir şeyden vazgeçebilmek bir kişinin sahip olabileceği en büyük güçtür.”

burcuuu“Hayatın yavaşı, hızlısı yoktur döngüsü vardır. Doğan güneşin, değişen mevsimlerin kızaran bir domatesin döngüsü vardır. Siz ne yaparsanız yapın dünya hep aynı hızda döner.  Öleceğini bilen, ömrünün kısa oluşunu bilen tek canlı insandır. Bunlara üzülür ve bu yüzden hızlı yaşayıp bu kısa ömrüne çoğu şeyi sığdırmak ister.

burcuuuMerhaba Sevgili Okur; köşemde bugün eğitim konusuna değineceğim. Malumunuz okulların açılmasına da sayılı günler kalmışken ve toplumumuzda bunca engellenemeyen olaylar çarkı dönüp duruyorken eğitim bunun neresinde? Bunun cevabı çok uzundur. Ama eğitimsizlik her yerde diyebilirim. Ve eklerim eğitim şart! Ayakta kalabilmek için, yaşayabilmek için, hava gibi, su gibi…

burcuuuMerhaba sevgili okur; “Mutluluğun kabullenmeyle, mutsuzluğun beklentiler ve hayatın tutturduğu yol arasındaki mesafeyle çok ilgili olduğunu öğrendim.”

Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar