-reklam-

İstanbul’a çıkarma… Neden?

Abdullah Alpay

apoalpayyyİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal ederek 23 Haziran'da yeniden sandığa gidileceğinin açıklamasının ardından tüm Türkiye genelinde gözler İstanbul’a çevrildi.

 

Sadece gözler değil, bedenler de İstanbul’a gidiyor.

23 Haziran tarihinde yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için Binali Yıldırım’a destek olmak için kendi bölgelerini terk ederek İstanbul’a çıkarma yapacak olan her iki tarafın da (cumhur ve millet ittifakı) belediye başkanlarına vatandaşlar tepki gösterdi.

31 Mart seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilmişti.

23 Haziran’da yenilenme kararı sonrası Millet İttifakı ve Cumhur İttifakı bileşeni partiler bütün enerji ve performanslarını İstanbul seçimlerini kazanmak için yoğunlaştırıyor.

Ak Parti Genel Merkezinin aldığı karar gereği Milletvekilleri başta olmak üzere seçilmiş 750 Ak Partili Belediye Başkanlarını da İstanbul’a giderek Binali Yıldırım’a destek olmalarını istedi.

Biz de gazeteci olarak çevremizde vatandaşlardan bu konuda çok tepkiler almaya başladık.

Vatandaş, kendi seçim bölgesindeki sıkıntı ve sorunları çözmek için seçilmiş belediye başkanlarının enerjilerini İstanbul için harcamalarına tepki gösteriyor.

Yurdun dört bir yanındaki bölgelerde seçilmiş belediye başkanlarının İstanbul’un öz sorunlarını dahi bilmeden oraya yoğunlaşmalarını anlayamıyoruz.

İstanbul halkına ne anlatacaklar merak ediyoruz.

Biz onları bizlere hizmet etsinler diye görevlendirdik, yetkilendirdik, seçtik.

Ancak onlar bizlere hizmet etmeyi bir yana bırakıp, bizlerin sorunlarını dinleyip çözmeyi bir yana bırakıp, İstanbul’a gidiyorlar.

Bu kabul edilebilir bir şey değil.

Bu bir vebaldir.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar