-reklam-

Ön yargılarımız…

Abdullah Alpay

apoalpayyySosyal medyada internet yayınlarına da sansür geldiği, RTÜK’ün denetiminde olduğu iddiaları tavan yapmıştı.

 

Sosyal medya ayağa kalkmış, büyük tepkiler gelmişti.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, yaptığı açıklamalar ile internet yayınları tartışmalarına cevap verdi. Şahin, sansür uygulandığı eleştirilerini değerlendirerek yönetmeliğin iyi okunmadığı söylemişti.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, geçtiğimiz günlerde internette yayın yapan platformların RTÜK denetiminden geçeceğine dair yönetmelikle ilgili olarak "Yönetmelik yayınlandığı andan itibaren çektiğimiz fotoğrafta gördük ki yoğun eleştirilerin çoğunluğu ya eksik bilgiden ya da iyi niyetli olmayan muhalefet etme alışkanlığından, önyargılardan kaynaklanıyor" demişti.

Aslında her zamanki gibi araştırmadan ön yargılarımızla tepki verdiğimiz ortaya çıktı.

Ancak RTÜK deyince insanımızda bir ön yargı oluşuyor, aslında bunun sebebi de yine kendilerinden kaynaklanıyor.

Düşünsenize televizyonlarda mafyalı diziler, çatışmalı, ağalı, cinayetli diziler, bol öpüşmeli, yengeyle sevişmeli onlarca diziler kol gezip, onları tamamen yayından kaldıracak yaptırımların olmadığını gören kullanıcılar bu yüzden internet yayınlarına geçiş yaptılar.

Ben uzun zamandır TV izlemem, internet yayınları bana daha faydalı, daha güzel geliyor. Her şeyden önce sansür yok.

Neyse bu konu ile ilgili yazılacak çok şey var da bir sosyal medya kullanıcısının yorumu gözüme çarptı.

O yorum ile sözlerime son vereyim.

“Torrent’e geri döneceğim anlaşılan. para verip satın aldığım bir hizmeti bana sansürlü izletiyorlar şimdi aklımdan geçenleri bir yazsam o mahkeme bu mahkeme uğraşıp duracağım.”

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar