-reklam-

cagriozarslanSüregelen Namı diğer Ergenekon davasına 12 yıl sonra nihayet karar verildi ve bu davanın kumpas olduğu da bütün yönleri ile ortaya çıktı. Mahkeme Ergenekon sanıkları için Silahlı örgüt kurma yönetme üyelik yardım ve yataklıktan beraatına karar verdi. Bu demek oluyor ki;

cagriozarslanSon zamanlarda siyasetin mecrağının değiştiğini  görmekteyiz

Siyaset ekonomi refah düzeyinin artması huzur ortamının inşası olması milletin muassır medeniyetler seviyesine ulaşması  gibi olgular etrafında  olması gerekirken, Laik-Anti Laik, TÜRK, Kürt düzlemlerinde seyretmektedir. Oysaki bizler bu olgulardan sıkılmış durumdayız vatandaş huzur ortamı istiyor.

cagriozarslan11 ayın sultanı Ramazan'ın son günlerine yaklaşıyoruz ve Ramazan Bayramına ramak kaldı diyebiliriz. Bayram havası var mı güzel kayserimde? Malesef ki büyüklerimizin dediği gibi nerede o eski ramazanlar ve eski bayramlar. Eskinin şen şakrak iftar sofralarının tadı nerede.. Ramazan pidesinin bile eskilerdeki gibi tadı yok.. Eskiden konu komşu hep beraber sahurlar, iftarlar düzenlenirdi oysa şimdi kim kime dumduma..

cagriozarslanİstanbul seçimlerine şunun şurasında 30 gün gibi bir zaman kaldı. YSK'nın 250 sayfalık gerekçeli kararı da nihayet açıklandı. CHP bu karar başka yerlerde yazıldı diye iddialarda bulunsa da YSK'nın 7 üyesi seçimler yenilensin derken, 4 üyesi red oyu veriyor demek ki bir yerlerde yazılmamış eğer böyle dersek adalete gölge düşürürüz. Fakat gerekçeli karar soru işaretlerini ortadan kaldırdı mı derseniz kaldırmadı deriz. Vatandaş YSK'nın gerekçeli kararından mutmain oldu mu derseniz ki olmadı deriz. 4 pusuladan 3'ü temiz biri kirli nasıl oluyor diye soruyu herkes birbirine soruyor mu soruyor deriz. Şu bir gerçek ki İstanbul da zihinleri karıştıran bir olgu oluştu o nedenle seçimlerin yenilenmesi zihin bulanıklığını giderecek mi elbette giderecektir. Sandığa gölge düşmesini kimse isteyemez Allah muhafaza sandığa bir gölge düşer ise bunu kimse toparlayamaz. Ayrıca hukuk herkesi memnun edecek diye bir kavram yoktur. Hukukun cevabı yasalara uygun cevaptır. Hep böyle olmaz mı zaten adaletin verdiği karar haklıyı - mağduru sevindirir haksızı üzer.

cagriozarslanİstanbul seçimleri iptal edildi lakin hala gerekçeli karar yazılmadı.

İstanbul’un mağduru kim.

Çaldılar diyen Binali Yıldırım mı ?

Hakkımı yediler diyen Ekrem İmamoğlu mu ?

Cumhur İttifakı mı ?

Millet İttifakı mı ?

cagriozarslan3 Mayıs Türkçülük Günü neden kutlanır, önemi nedir. Her yıl 3 Mayıs Türkçülük günü altında kutlanır. Türkler için geçmişinden gelen tarihi ve kültürel mirası, gelenekleri ve kökleri itibariyle bugünü kutlamak bir bayram değeri taşıyor. Dönemin Başbakanı Şükrü Saraçoğlu'nun 5 Ağustos 1942'de TBMM'de Türkçülük günü ile ilgili söylediği "Biz Türk'üz, Türkçüyüz ve daima Türkçü kalacağız. Bizim için Türkçülük bir kan meselesi olduğu kadar bir vicdan ve kültür meselesidir'' sözü o dönemler çok konuşulmuştu.

cagriozarslan23 Nisan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bu milletin çocuklarına daha doğmadan armağan ettiği muhteşem bir hediyedir.

Ulu Önder Atatürk ne demişti "Vatanı korumak çocukları korumakla başlar."

Bu söz o kadar manalı o kadar güzel ki; Bizde yaşasın 23 Nisan diyoruz.

cagriozarslanEkrem İmamoğlu sonunda mazbatayı aldı. Ülkenin gündemi bir anda İmamoğlu 2023’ün başkanı söylemleriyle çalkalanıyor.

cagriozarslanMazbata Türkçede Zabıt kelimesinden türetilmiş yani belge demektir. Siyasiler seçimlerden sonra seçilmelerinin belgesi olarak Mazbata almaktadırlar.

Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar