-reklam-

Bir İstanbul Masalı

Çağrı Furkan Umdu

cagriozarslanVe nihayet YSK İstanbul için kararını verdi.

Seçimler yenilenecek.

 

Yüksek Seçim Kurulu 11 hakim üyesi ile toplandı. GündemAK parti sandık kurullarının oluşumunun usulsüz olduğu iddiasıyla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali istemiyle yaptığı başvuruydu.

Yüksek Seçim Kurulu 11 Hakimle toplandı seçimler 11 hakimden 7 sini ''Sandık kurullarının oluşumunda kurallara uyulmadı.'' ibaresi ile  karara bağlandı.

İstanbul'da seçim  kurullarının oluşumunda yapılan yanlışlardan dolayı yenileniyor.

Ekrem İmamoğlu seçimden 17 gün sonra kavuştuğu mazbatasına 21 gün sonra kaybetti.

Bu duruma ne denir;

''Geç buldum çabuk kaybettim mi denir, Yoksa... Elbet bir gün buluşacağız mı denir...''

 

Şimdi akıllara bir soru geliyor?

Tamam her şey güzelde de aynı sandık kurulları. Belediye meclisi, İlçe belediye başkanı ve muhtarlık seçiminde de görev yaptı. Neden  ve niçin o seçimler yenilenmiyor da sadece büyükşehir seçimi belediye başkanı için seçim yenileniyor?

Aynı zarfın içinde dört pusula üçü şaibesiz biri şaibeli. Bunun cevabını kaç gündür kendime eşe dosta soruyorum lakin hiç kimse mantıklı ve makul bir cevap veremiyor.

Türkiye yeni bir viraja mı  giriyor birileri mağdur edebiyatı yazmayı mı niyete aldı?

Ekrem İmamoğlu neden bu kadar parlatıldı?

Kafalardaki sorular o kadar çoğalıyor ki bu çok bilinmeyenli denklemler elbette ilerleyen zamanlarda cevabını bulacaktır. Ezcümle 23 Haziran 2019 da İstanbul da Büyükşehir Belediye Başkanlığı yeniden yapılacak.

Sonuç ne olur yaşayıp göreceğiz...

Bu seçim kıran kırana bir seçim olacak gibi gözüküyor. AK Parti ve MHP kurmayları İstanbul'u mesken tutacağa benziyor. Bu arada Millet İttifakı da boş durmayacağa benziyor onlarda seçimi kazanmak için canhıraş çalışacağa benziyor.

İstanbul önemli bir şehir İstanbul'u alan yani kazanan uzun soluklu bir yarışa başlayacaktır. 23 Haziran İstanbul seçimlerinde adaylar aynı lakin gerek Cumhur ittifakı gerek Millet ittifakı seçimlerde yeni stratejiler çizeceklerdir.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Devlet Bahçeli İstanbul'u illaki boş bırakacağa benzememektedirler.

Özellikle küskün oy kullanmaya gitmeyen AK parti seçmenlerini sandık başına götürmek için gereken çabayı sarf edeceklerdir. 23 Haziranda seçimleri Şayet Binali Yıldırım kazansa söylenenler doğru imiş seçimde şaibe varmış bak gerçek ortaya çıktımı denecek. Ekrem İmamoğlu kazanır ise hak yerini buldu demek ki adam bir önceki seçimlerde de kazanmıştı mı denecek.

Çok çetrefilli yorumlar olacağı kesin. Hak eden kim ise o kazansın diyoruz ama kim kazanırsa kazansın kazanan İSTANBUL  kazanan TÜRKİYE olsun diyoruz.

 

Ramazan geldi Hoş geldi...

11 ayın sultanı ramazanın gelişi hayırlara vesile olsun.

Allah tutulan oruçları ve yapılan ibadetleri kabul eder inşallah. Alışılmış hale gelen şehir merkezindeki ramazan sokağı da fuar alanı içindeki dünya ticaret merkezinde açılmış. Ne diyelim hayırlı olsun. Ramazanda umarım şatafatlı iftar masalarında oruçlar açanlar garip guraba'yı fakir fukarayı akıllarından çıkarmazlar.

Şehrimizin güzide insanları yöneticileri protokolü iş insanları sivil toplum örgütleri umulur ki ağır iftar sofralarını değil daha sade sofraları tercih edip israfın önünü alırlar.

Ramazan-ı Şerifiniz hayrola diyorum.

Kalın Sağlıcakla... 

 

 

 

 

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar