-reklam-

İstanbul İle Yatıp İstanbul İle Kalkmak

Çağrı Furkan Umdu

cagriozarslanİstanbul seçimlerine şunun şurasında 30 gün gibi bir zaman kaldı. YSK'nın 250 sayfalık gerekçeli kararı da nihayet açıklandı. CHP bu karar başka yerlerde yazıldı diye iddialarda bulunsa da YSK'nın 7 üyesi seçimler yenilensin derken, 4 üyesi red oyu veriyor demek ki bir yerlerde yazılmamış eğer böyle dersek adalete gölge düşürürüz. Fakat gerekçeli karar soru işaretlerini ortadan kaldırdı mı derseniz kaldırmadı deriz. Vatandaş YSK'nın gerekçeli kararından mutmain oldu mu derseniz ki olmadı deriz. 4 pusuladan 3'ü temiz biri kirli nasıl oluyor diye soruyu herkes birbirine soruyor mu soruyor deriz. Şu bir gerçek ki İstanbul da zihinleri karıştıran bir olgu oluştu o nedenle seçimlerin yenilenmesi zihin bulanıklığını giderecek mi elbette giderecektir. Sandığa gölge düşmesini kimse isteyemez Allah muhafaza sandığa bir gölge düşer ise bunu kimse toparlayamaz. Ayrıca hukuk herkesi memnun edecek diye bir kavram yoktur. Hukukun cevabı yasalara uygun cevaptır. Hep böyle olmaz mı zaten adaletin verdiği karar haklıyı - mağduru sevindirir haksızı üzer.


Binali Yıldırım mı mağdur, Ekrem İmamoğlu mu Mağdur adaylar kampanyalarını hangi söylem üzerine kuracaklar yoksa karşılıklı mağdur edebiyatımı yapacaklar partilerin 23 Haziran seçimleri için stratejileri ne olacak bekleyip göreceğiz.
İstanbul da 170.000 seçmen 31 Mart seçimlerinde sandığa gitmemiş bu sandığa gitmeyen seçmenin eğer çoğunluğu AK partiye küskün seçmen ise İstanbul'da AK parti çok detaylı ve herkese hitabeden bir seçim çalışması yürütür ise küskünlerin sandığa gitmesini sağlayabilir ve bu küskünlerde cumhur ittifakı yönünde oy kullanırlar ise Binali Yıldırım büyük bir farkla ipi göğüsleyebilir.
8 yıl aradan sonra İmralı'ya avukatların gitmesi Kürt seçmeninin AK parti adayına destek vermesine zemin oluştura bilir mi bilinmez.
İstanbul tarihi ve konumu itibarı ile önemli bir şehir İstanbul u kim kazanırsa kazansın tarih kokan bu şehri layıkı ile yönetmesi en büyük arzumuz olur.
Geçtiğimiz pazar 19 Mayıs idi...
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ün samsuna çıkışının 100. yılı idi gerek devlet erkanı, gerekse siyasi parti genel başkanları Samsuna görkemli bir çıkarma yaptılar. Arzu edilen bir karede resimlerini gördük ve vatandaş olarak mutlu olduk.
Ve Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın şu sözlerini yeniden hatırladık.
''Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.''
Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun ilk adımı olan 19 Mayıs 1919 u coşku ile kutladık. Canım Ülkem TÜRKİYE CUMHURİYETİ Nice yüz, bin, on bin, yüz bin, velhasıl kıyamete kadar doğum gününü kutlu olsun diyorum.
Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç ile güzel bir söyleşim oldu. Sayın Memduh Başkanı çok motivasyonlu gördüm işte şehre adanmış bir ömür dedirtti bana. Kanaatim odur ki Kayseri bu kadim şehir Memduh Başkanla emin ellerde diye bilirim. Bayramdan sonra Memduh başkan hız kesmeden çalışmalarına ve yeni projelerine vira bismillah diyeceğe benziyor.
Kalın sağlıcakla..
Çağrı Furkan Umdu

 

 

 

 

 

 

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar