-reklam-

Siyasetin Kahir Ekseriyeti

Çağrı Furkan Umdu

cagriozarslanSon zamanlarda siyasetin mecrağının değiştiğini  görmekteyiz

Siyaset ekonomi refah düzeyinin artması huzur ortamının inşası olması milletin muassır medeniyetler seviyesine ulaşması  gibi olgular etrafında  olması gerekirken, Laik-Anti Laik, TÜRK, Kürt düzlemlerinde seyretmektedir. Oysaki bizler bu olgulardan sıkılmış durumdayız vatandaş huzur ortamı istiyor.

31 Mart İstanbul seçimleri ile tüm ülke YSK ve YSK'nın gerekçeli kararı sandıklardaki  görevlilerin taşıması gereken vasıflar hepsini ziyadesi ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Elbette tarih 31 mart seçimlerini kendi kaleminden bir yerlere not edecektir ve gelecek nesil bu günleri kim bilir belki üzülerek belki de acı tebessümle okuyacaktır.

İstambul'un göz önünde olan iki başkan adayının ağzından   bayramda maşallah inciler döküldü.

Biri Orduda valiye bilmem ne dedi diğeri Diyarbakır da halkı Kürtçe selamlayıp PE KE KE derken Kürdistan - Lazistan gibi ifadeleri de kullandı.

Milyonlarca milli hassasiyeti olan ve söz konusu vatansa gerisi teferruat diyen vatandaş bu ifadelerden dolayı üzüntü duydu. Bende olmadı Sayın Binali Yıldırım inanın olmadı diyenlerdenim.

İstanbul belediye başkan adaylarından önde olan iki isim Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu için ortak bir televizyon programı da pazar günü olacakmış bence başka adaylarında o oturumda olması gerekirdi.

MHP ülkenin milli menfaatleri açısın dan hassasiyeti en fazla olan bir parti konumunda oldu her zaman.

Bu bağlamda Cumhur İttifakı'nın iki ortağı için ne hikmetse toplumda MHP'nin AK partileşmesi gibi bir algı oluşuyor oysaki bu iki parti sadece Beka meselesi ve millet memleket hassasiyeti açısından bir birliktelik içindeler.

Millet ittifakı için hiç kimse İYİ partiyi CHP'lileştirmek yada diğerini öbürünün çizgisine girmiş gibi bir algı yaşamamak tadırlar.

Oysaki MHP ve CHP Ekmeleddin İhsan oğlunun adaylığında bir ortak konsersiyuma girmişti.

Ülkemizde koalisyonlar ve ittifaklar geçmiş dönemlerde de çokça yapılmıştır kimi uzun soluklu kimi kısa soluklu bir yol almışlardır.

Cumhur ittifakında birini öbürü ile mukayese yada aynı çizgide imiş gibi görmek bence yanlıştır.

Söz konusu vatan olunca gerisi teferruat diyen MHP zaman zaman bu uğurda zayıflamıştırda.

23 Haziran seçimlerine az bir zaman kala ülkenin sanki bir genel seçim gibi pür dikkat kesilişi de doğrusu manidardır.

Kayseri Siyasetine Gelecek Olursak;

AK Parti Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl ve İlçe Teşkilatları, MHP  Milletvekilleri, İl Teşkilatları vs Sayın Binali Yıldırım'a destek için İstanbul'a Çıkarma Yaptılar. CHP'de Kayseri Milletvekilini Göndererek Onlarda Sayın Ekrem İmamoğlu'na desteğe gittiler.

31 Mart Seçimlerinin üstünden yaklaşık 2 buçuk ay gibi bir süre geçti ve Kayseri'de Belediye Başkanlarımız kendilerini öne çıkarmaya daha başlamadılar. İstanbul seçimlerinden sonra umut ediyorum ki seçimden önce vaad ettiği projeleri gerçekleştireceklerdir.

Kayserimizdeki önemli sorunlardan bir tanesi de SURİYE'li sorunu.. Yine belirtmek istiyorum ŞAHSIM adına '' SURİYE'li KADINLARININ, ÇOCUKLARININ veya YAŞLILARININ başımızın üstünde yerleri vardır fakat eli silah tutan, genç, sağlam ve delikanlı diye tabir edilen SURİYE'lilerin ülkemizde zevk ve sefa içerisinde yaşarken Mehmetçiğim neden şehit oluyor?

Provakatörlük yapan SURİYE'liler var Ülkemizde ve Kayserimde.. Sosyal Medya'da Kayseri ile ilgili paylaşım yapan sayfalara baktığım zaman Küçük Mustafa mahallesinde, Eskişehir Bağları tarafında, Argıncık taraflarında SURİYE'lilerin sürekli olaylara karıştığını görüyorum. Provakatörlük yapan hiç bir SURİYE'linin ülkemde ve şehrimde kalmaması gerektiğini düşünenlerdenim.

Sayın Devlet yetkililerinin bir an önce bu sorunu çözmesini arzu ediyorum ve temenni ediyorum.

Seçimlere 8-10 gün gibi bir süre kaldı ve İstanbul seçimlerinden sonra Ülkemin her zaman ki gibi güzel yarınlar görmesi dileğimle..

Kalın Sağlıcakla..

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar