-reklam-

Bir zamanlar ergenekon diye bir şey mi ..! Vardı

Çağrı Furkan Umdu

cagriozarslanSüregelen Namı diğer Ergenekon davasına 12 yıl sonra nihayet karar verildi ve bu davanın kumpas olduğu da bütün yönleri ile ortaya çıktı. Mahkeme Ergenekon sanıkları için Silahlı örgüt kurma yönetme üyelik yardım ve yataklıktan beraatına karar verdi. Bu demek oluyor ki;

 

Ergenekon adı verilen dava iflas etti...

Ergenekon adı verilen dava Bir FETÖ kumpası.. ERGENEKON ismi TÜRK'ler tarafından hassas bir anlam taşımaktadır.

Türklerin demir dağı delişi ve dünyaya nam salmak için oradan çıkışıdır.

FETÖ'nün bu kumpasına ERGNEKON ismini bilerek isteyerek TÜRK ün Manevi değerlerine saldırır biçimde bu ismi verdiği mutlak surette aşikardır.

Ülkemiz bu hain örgütten bu hain örgütün ast ve üst kadrolarından maddi ve manevi alacaklıdır.

Toplum nezdinde bu hain güruh gerek milli gerekse manevi hassasiyetlerimize zarar vermiştir.

Bu örgüt yüzünden Liyakat esası yara almıştır. Bu hain örgüt yüzünden Sınavlardaki hassasiyet zarar görmüştür.

Bu hain örgüt soruları vererek gençleri esir etmiştir. Bizler bu vatanını evlatları bu örgütün her bir zerresinden iki cihanda alacaklıyız.

Bu hain sürüsü spordan bahis oyunlarına ORDU'dan DEVLET kadrolarına her yere örümcek ağını kurmuş ve ülkemizi ablukaya almıştı.

Biz siz yada yetkililer bunları nasıl niçin neden affedelim. Bunları nasıl unutalım. Unutursak kanımız kurusun diyorum. Unutmak ihanettir.. Bizler bu vatanı can pahasına sevenler unutmayacağız unutturmayacağız..

Koskoca 12 yıl bu 12 yılda hapis yatanlar, hastalananlar, hatta ölenler, ailesi dağılanlar bunların vebalini kim verecek.

Bu Ergenekon kumpası artık apaçık bir FETÖ kumpası bunda herkes fikir birliğine vardı.

Devletin Genel Kurmay Başkanını çete reisi gibi içeri atarak ve orduyu terör örgütü misali ilan ederek küçük düşüren bu FETÖ üyeleri yöneticileri kurucuları yardımcılara her ne ise cezasız mı kalacak.

Sözüm ona güya "dini bütün" gibi görünen bu hain çete ordunun içine sızarak Devletin ana arterini aort damarını ele geçirip Türkiye Cumhuriyetinin temeline dinamit koymayı planlamış tasarlamış yavaş yavaş sinsice devlet kadrolarını istila ederek eylem hazırlıklarına başlamış.

Rivayet odur ki;

1980 darbesinden sonra ordu içine yavaş yavaş sızan bu FETÖ oluşumunun pkk'dan, pyd'den hainlikte bir farkı var mıdır.

Bire Allahtan Korkmazlar ALLAH ALLAH nidaları ile eğitim ve tatbikat yapan Şehit veren gazilerle dolu bir Peygamber ocağına nasıl kıydınız. Türk Milleti'nin hassasiyetleri içinde Ordu Bayrak Vatan bunlar en önde gelen hasletlerdir.

Orduyu Ergenekon adı altında bir düzmece kumpas ile itibarsızlaştıranlar elbette gerek bu dünyada gerekse öbür dünyada cezalarını çekeceklerdir.

Hala FETÖ denen hain bir oka dar da alçak örgüte masumiyet katanlar var ise ve onları vatan haini olarak görmeyenler var ise onlara yazıklar olsun denir...

Bu kutsal vatan bağrında çok haini beslemiştir..

Tabiri caiz ise ekmeğini yemiş gözünü oymaya kalkışmış hainler güruhu daima tarihte var olmuştur.

Dağdaki terörist ne ise şehirdeki esnaf kılığında yada devlet kadrolarına sızmış FETÖ'de bizim için aynıdır.

Bunların hepsi Vatanın bağrına hançer dayayan dış mihraklardan beslenen zavallı mahfillerdir.

Ülkemizde 15 Temmuz hain girişimini yapan FETÖ mensupları ile ilgili daha derin daha ağır daha detaylı araştırmalar yapılmasını istemek hepimizin vatandaşlık hakkıdır diyorum.

FETÖ soruşturması kapsamında genelde öğretmenler, askerler ve polisler ve memurlar açığa alındı. Kimisi KHK ile ihraç oldu, kimisi görevlerine geri iade edildi. İş adamları çerçevesinde ise genelde etkin pişmanlıktan yararlananlar oldu, ama ceza alanlarda oldu ve şu anda cezaevlerinde yatan insanlar var. Masumdur veya suçludur tartışılır. Fakat FETÖ'nün siyasi ayağına nedense hiç dokunulmadı. Bürokratlar ve Milletvekillerinden FETÖ ile bağlantısı olan hiç yok mudur? Malesef ki FETÖ'nün siyasi ayağına dokunulmadığı sürece bu denklem hiç bir zaman çözülemeyecek gibi duruyor..

26. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ Habertürk'te Didem Arslan Yılmaz'ın sorularını yanıtladı. FETÖ'nün 1980 askeri darbesinden sonra TSK'ya sızdığını ifade eden Başbuğ, Ergenekon'da düğmeye 17 Haziran 2007 tarihinde basıldığını söyledi. Derin devletle ilgili bir soru üzerine Başbuğ, "Kastedilen şuysa, her devlette bir ortak akıl vardır. Devletin kurumları vardır. Bir devleti yıkmak istiyorsanız kurumları yıkın. Güvenlik açısından aldığınızda Türkiye'de Genelkurmay, Dışişleri Bakanlığı, MİT Müsteşarlığı önemlidir. Bir noktada kurumların bir araya gelerek ortak akıl ve çözümler üretmesi. Derin devlet buysa tamam doğru. Şimdi ABD devletin ana gücünü nereden alıyor? Kurumlardan alıyor. ''Derin devletten kasıt buysa evet vardı'' diye yanıtladı...
Genel Kurmay Başkanı Orgeneral İlker BAŞBUĞ'un Ergenekon mahkemelerinde ki konuşmasını dinleyen herkes gibi benimde gözlerim doldu.
BAŞBUĞ Paşa soyadına yakışır bir eda ile İşgal ettiği Genel Kurmay Başkanlığı Makamına ve Türk Silahlı kuvvetlerine haksızlık olarak gördüğüm bu hadisede savunma yapmayacağım hiç bir soruya da cevap vermeyeceğim diyerek Devleşmiş ve gönüllere taht kurmuştur.

Kendisinin bu davranışı karşısında saygı ile eğilirim. Varlığınız daim olsun Paşam...

Ne Mutlu TÜRKÜM diyene.

Kalın Sağlıcakla..

Çağrı Furkan UMDU..

 

 

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar