-reklam-

Yine yeniden kayyum…!

Çağrı Furkan Umdu

cagriozarslanAmerikalıların Urfa da işi ne diye sorgularken ve bu soruların cevabını tam da öğrenememişken Üç ilin belediye başkanlarının görevden alınması gündeme bomba gibi düştü.

 

Diyarbakır, Van ve Mardin'de HDP'li büyükşehir belediye başkanları görevden alındı. Bu görevden alınış ve yerlerine Kayyum atanış sürpriz mi idi …?

HAYIR….

İç İşleri Bakanı kendisine yasalarca verilen yetkiye dayanarak bu üç belediye başkanını görevden aldı.İçişleri Bakanlığı Diyarbakır, Van ve Mardin Belediye Başkanlarını görevden uzaklaştırdı. Bakanlık, bu illerde valilerin başkan vekili olarak görevlendirildiğini duyurdu.İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk; "PKK/KCK terör örgütü ve uzantıları; bazı belediye başkanları aracılığıyla belediyelerin imkanlarını illegal amaçlar için kullandıkları" iddiasıyla görevden uzaklaştırıldı.Açıklamada Mızraklı hakkında 1 kovuşturma ve 8 soruşturma, Türk hakkında 2 kovuşturma ve 4 soruşturma, Ertan hakkında da 1 kovuşturma ve 6 soruşturma dosyası olduğu belirtildi.

Görevden alınan belediye başkanları görülüyor ki önceki görevden alınan partidaşları gibi hata yapmaktan asla vazgeçmiyorlar. Hatta hata üstüne hata işliyorlar. Rivayet odur ki; Cadde sokak meydan isimlerini değiştirip öldürülen terörist isimlerini veriyorlar. Yoğun bir işçi kıyımı yapıp yerlerine öldürülen terörist yakınlarını alıyorlar onlara maddi yardım yapıyorlar. Belediye birimlerinde Türkçe tabelaları küçültüp yerine kocaman yerel dilde tabelalar asıyorlar.

Yine rivayet odur ki yaralı olan teröristleri fütursuzca hastanelerde tedavi ettiriyorlar. Terörist cenazelerine katılıp onlara "şehit"lerimiz diyorlar.

Daha bizim bilmediğimiz suçları da işlemiş olmalılar ki İç işleri Bakanımız Sayın Soylu Katıldığı bir TV programında izah edemeyeceği konuların olduğunu da vurgulayarak açıklamalarda bulunuyor.

Hal böyle iken birileri de çıkıyor bu üç belediye başkanının avukat lığına soyunuyor.

Pkk nın siyasi kanadı hdp'nin üç belediye başkanı bu suçları işlerken kanun kaide nizam dinlemeyecek görevden alınınca birileri hukuk adalet diye nameler dizip bu insanların mazlumluğunu vurgulayıp savunucusu olacak.

Olmuyor efendiler olmuyor sırf Cumhur İttifakına ve iktidara karşı olmak için pkk nın siyasi uzantısı hdp'nin hadsizlikte kanunsuzlukta sınır tanımayan bu üç belediye başkanına sahip çıkmak kimseye pirim sağlamaz.

Üstelik görevden alınan bu kişiler devletten üçte iki maaşlarını soruşturma bitene kadar alacaklar tüm Devletin belediye başkanlarına verdikleri haklardan da yararlanacaklar.

Taraftar kitle meraklanmasın herşey hukuk düzeni içinde yürüyecek. TÜRK Milleti Azametlidir, TÜRK Milleti Kudretlidir, TÜRK Milleti kadim bir Millettir.. Bunları göz önüne alarak Kimileri şunu iyi bilecek soruşturması ve koğuşturması süren bu kişileri İç İşleri Bakanı durup dururken görevden almamıştır .

Birazda olaya farklı bakalım...

Bu belediye başkanlarının bahse konu eylemleri yaptıkları duyulsa ve görevden alınmasalar bizler vatansever vatandaşlar ne düşünür idik.

Neler aklımıza gelmezdi.

Sayın Soylu yapması gerekeni yapıp bir kez daha Devlet Adamlığını yerine getirmiştir.

O halde biz de…

Tanrı Türk’e Yar Olsun Turan Eller Var Olsun!

Yar oldu yollar bana Söyledi diller bana,
Turan eller var olsun Düşmanlar kahrolsun,
Tanrı Türk’e yar olsun..

 

ÇAĞRI FURKAN UMDU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar