-reklam-

Birilerine inat haykıracağız!

Hülya Deniz

hulyadenizKayseri’nin en çok izlenen IP televizyonu Deniz Postası Tv’de Kayseri Kadınlar Derneği Başkanı Aysun Şahin tecrübeli gazeteci Tolga Yılmaz’ın sunduğu Kayseri Gündemi adlı programda bazı açıklamalarda bulundu. Bir kadın olarak bu açıklamaları duyunca şaşkınlığımı gizleyemedim.

 

Hem üzüldüm hem de yadırgadım.

Aysun Hanım Kayseri’nin iktidar partisinden milletvekili olan Hülya Nergis Atçı’nın Kadına Şiddet konularını gündeme pek fazla getirmeyelim dediğini söylemiş.

Kayseri gibi kadına şiddetin yoğun olduğu son 6 ayda onlarca kadının sokak ortasında katledildiği hatta ve hatta daha dün hamile bir kadının kocası tarafından öldürüldüğü bir kentte kadına şiddet nasıl gündeme getirilmez!

Ben gazeteci olmamdan önce bir kadınım kadın!

Erkeğin egemen olmaya çalıştığı bu Dünya’da kadınlar ezilemez!

Ey milletvekili! Hangi mantıkla bu sözü söylediniz? Peygamber efendimiz bile Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır! Derken bile, biz nasıl böyle bir şiddeti ve katliamı gündeme getirmeyiz.

Hangi mantıkla demişken; milletvekili olan o kadın bu tür şiddet olaylarının normalleştiğini ve benimsendiği söylemiş buyurun işte mantık ve zihniyet bu!

Vekil bile böyle düşünürse millet ne yapsın. Biz bu tür şiddet olaylarını, her şeye rağmen gündemde tutmaya devam edeceğiz. Bu şiddet olayları sona erene kadar kadının erkekten bir farkının olmadığını ve bu şiddet olaylarını gerçekleştirenlerin en ağır cezaları almaları için haykıracağız.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar