-reklam-

Kadına şiddete hayır gününde sayıları konuşuyoruz

Hülya Deniz

hulyadenizBugün Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü…

 

Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA.DER), 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü vesilesiyle, Türkiye’nin çeşitli illerindeki caddeleri konuya dikkat çekmeyi amaçlayan billboardlarla donattı.

Kadınların yaşadığı sorunları ve taleplerini içeren videolarla ünlülerin de desteklediği KA.DER 25 Kasım Kampanyası ‘Yaşasın Kadınlar’, ‘İstanbul Sözleşmesi Yaşatır’, ’25 Kasım’ etiketleriyle sosyal medya hesaplarından da paylaştı.

Adalet Bakanı Gül, kadınlara yönelik şiddet konusunda "Bu fiilleri engelleyecek ve faillerin gerekli cezaları almalarını sağlayacak tedbirleri almak kararlılığındayız. Bazı suçlardan hükümlü olan yaşlı, hamile ve çocukların cezalarını evde çekmesi alternatifi üzerinde duruyoruz" dedi.

Bağımsız İletişim Ağı Bianet'in yıllardır tuttuğu kadına yönelik şiddet çetelesine göre erkekler, 1 Ocak 2019 – 20 Kasım 2019 tarihleri arasındaki 324 günde, 302 kadını öldürdü, 532 kadına şiddet uyguladı.

Ne acı değil mi?

Kadına şiddete hayır gününde kadın cinayetlerinin sayılarını konuşuyoruz.

Kadınlar yaşamalı. Fırsat eşitliğinden yararlanmalı, iyi eğitim almalı, meslek sahibi olmalı ve iş dünyasında yükselebilmeli, siyasette eşit koşullarda yarışabilmeli.

Yaşasın kadınlar.

Kadına yönelik şiddet bir insanlık ayıbıdır.

Kadına yönelik şiddete karşı sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar