970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Aydın Ateş

aydinatesEPDK, bugün sabah elektrik ve doğalgaz faturalarının 3 ay eski sayaçlara göre ortalama ödeneceğine dair bir açıklama yaptı. 

Büyük tartışmayı da beraberinde getirdi bu açıklama...

İnsanları bir korku saldı, üç ay sonra daha fazla ödeme korkusu mu dersiniz, Diyelim ki insanlar maddi gücü olmadığı için, faturalaranı ödeyemeyeceği için evinde değil de başka bir yakının yanında kalıyor,
Almadığı hizmetin faturasını ödeteceksiniz. İnsanlar faturayı öteleyin diyor,siz fazlasını ödeyin diyorsunuz..! diye haklı yorum yapanları mı dersiniz, ne ararsanız vardı. 

Ve akşam üzeri EPDK yeni bir açıklama yaptı.  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan (EPDK) kıyasen fatura düzenlemesine ilişkin yanlış anlaşılan hususlara açıklık getirilmesi amacıyla ikinci bir açıklama yapıldı. Açıklamada "Karantinaya alınan ve idari kararlar sebebiyle sayaç okumalarının durdurulduğu bölgeler ile sosyal mesafenin korunmasının mümkün olmadığı yerler dışında, ülke genelinde rutin sayaç okuma işlemleri devam edecektir" denildi. Açıklamada, tüketimin olmadığı tespit edilen öğrenci evi, karantina veya sağlık sebepleriyle boşaltılan evlerde kıyasen fatura uygulamasının söz konusu olamayacağı vurgulandı. Vatandaşların faturalarına hiçbir şekilde ilave bedel çıkartılmasının söz konusu olmadığı belirtildi. Düzenlemede son 2 yılın aynı ay ortalamaları baz alınacak. 

Bizce de elektrik ve doğalgaz faturaları en az iki ay ötelenmelidir.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar