Bu kaçıncı kadın cinayeti! - Kayseri Deniz Postası

Şeref Kahraman
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

SerefKahramanSevgilisiymiş ayrılmak istemiş kadın, peşini bırakmamış öldürmüş.

Kısacası böyle...

Akşam işi bitirmişiz, eve gideceğiz, bir haber geliyor hemen olay yerine gidiyoruz. Katil kaçmış, kadını hemen hastaneye kaldırıyorlar, bu sırada bir görgü tanığı var polislere anlatıyor durumu heyecanla, adam olayın hala etkisinde...

Biraz sakinleşince yanına gidiyorum, ‘ne olduğunu bize de anlatır mısın?’ diyorum.

Görgü tanığı ‘o yüz gözümün önünden 6 ay gitmez, o adamın katil yüzü gözümün önünden gitmez’ diyor.

Önce sessiz sessiz konuşuyorlarmış. Ondan sonrasını başlıyor anlatmaya görgü tanığı: “Birden bire tartışma hararetlenmeye başladı. Siyah pantolon siyah gömlekli, gözü kan çanağı 30’lu yaşlarda bir adam, tam bir psikopat tipler olur ya elinde silah ile kadına önce bir el ateş etti. Kadın bir mermiyi yiyince ‘ah’ diye yere düştü, gözümüzün önünde adam daha sıkıyor, kadın yere düşmüş, adam daha sıkıyor, tabanca tutukluluk yapınca da kaçtı.”

İşte böyle, adam kaçıyor, kadın hastanede hayatını kaybediyor. Kayseri’de bir kadın cinayeti daha kayıtlara geçmiş oldu.

YARIN NE OLACAK ANLATAYIM SİZLERE...

Yarın ne mi olacak? Hemen anlatayım.

Yarın bu şahıs yakalanacak belki ‘namus için işledim’ diyecek, belki de ‘ayrılmak istedi, yediremedim, pişmanım’ diyecek.

Hapse girecek, bir kaç ay sonra mahkemesi olacak. Mahkemeye çıkacak; ‘hakim bey hakaret etti, erkekliğime laf söyledi, kendimi kaybettim, beni aldatıyordu, beni istemiyordu, gururuma yediremedim, benden ayrılmak istiyordu’ gibi kelimeler kullanacak.

Kadın ölmüş tabi kadına söz hakkı tanınmayacak...

Katil ne anlatsa mahkeme inanacak, sonra ‘keşke olmasaydı, pişmanım’ diye son sözünü söyleyecek. Gereği düşünülecek ve duruşmadaki iyi haliydi, etkin pişmanlıktı derken katil 20-25 yıl hapis cezası alacak, içeride de paşalar gibi yatacak!!!

Sonra bizim elalem de şakşaklayacak bu katili, ‘helal olsun be, namusunu temizlemiş, gururuna yedirememiş öldürmüş’ diye...

Ah benim güzel memleketim, ah benim cennet vatanım...

Ne olacak bu erkeklerin acizliği, ne olacak bu kin, bu nefretimiz???

Çok şey yazılır, çok şey çizilir de...

En iyisi ne mi? Allah sonumuzu hayreylesin demek...

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım