Ne mutlu ki Türk’üm... - Kayseri Deniz Postası

Şeref Kahraman
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

serefTürkiye dünyanın dört bir yanına tıbbi yardım ve teknik donanım desteği yaptı...

 

 Ve tüm dünya Türkiye’nin pandemi ile mücadelesine saygı gösterip, büyük övgüler yağdırıyor...

Sosyal medya hesaplarında bazı yabancıların paylaşımlarını sizlerle ben de bu köşemden paylaşmak istiyorum. 

Kolombiyalı genç mühendis, "Türkiye hakkında en sevdiğim şeylerden biri büyüklere cesaret ve saygı göstermeleri. Yaşlı yetişkinler için risk çok yüksek olduğu için, onların sokağa çıkmasını yasakladılar. Ancak hükümet, yaşlılara yardım etmeleri için grupları görevlendirdi. Türkiye'de yaşlılar alışveriş yapmak, doktora gitmek veya belirli bir işlem yapmak zorunda kalırsa, onları arayabiliyorlar. Çünkü onlar halkına hizmet ediyor. Umarım başka yerlere de örnek olur, çünkü her yerde yalnız yaşayan bir sürü yaşlı var.”

Porto Riko'lu Maruja, "Onları takdir ediyorum, kültürlerine ve yöneticilerine saygı duyuyorum. Bir gün Türkiye'de bir sezon yaşamayı umuyorum.”

Kolombiyalı başka bir genç ise "Onlar hayran olmaya değer güçlü insanlar, seninle tanışmayı çok istiyorum Türkiye. Umarım oraya gitme şansım olur.”

İspanyol vatandaşı Cristina Gomez: "Ne büyük Türkiye. Tüm ülkelere yardım ediyor. ABD bile tıbbi malzeme satmalarını istedi. Türkiye, ülke çapında maske satışını yasakladı ve halkına ücretsiz dağıtıyor. Bu duyuruyu Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Para için maske satmak yasak. Türkiye her zaman harika bir örnek".

İtalyan bir vatandaş: "Büyüklerine nasıl göz kulak oluyorlar... Alkışlayalım" 

Somalili Mohamed; "Türkiye bize kardeşliğini gösterdi "

 İtalyalı Luigia Dl Bonito, Türkiye'nin İtalya'ya "Ben Erdoğan'ın yerinde olsam asla Avrupa'ya yardım etmezdim. Çünkü Avrupa Türklere verdiği vize sözünü tutmadı. Ama Türkler yine de bize yardım etti.”

Evet biz demiyoruz, biz kendi ülkemizi övmüyoruz....

Hani 5 maske için(!) sosyal medyada ülkesini karalayan, 55 ülkeye yardım yapılmasını eleştiren içimizdeki İrlandalılara inat Türkiye Cumhuriyeti büyük bir ülke olduğunu, vefalı, insana olan saygısının olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstermiş oldu...

Ne mutlu Türküm diyene...

Sinpas

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım