Saygıyla... - Kayseri Deniz Postası

Şeref Kahraman
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

serefAtatürk deyince bir kişi değil, Türkiye Cumhuriyeti aklımıza gelir, yedi düvele karşı koymuş büyük bir millet akla gelir. 

 

İçinde nice şehitlerin, anaların, babaların, çocukların, gençlerin, yaşlıların, hayat görüşü ne olursa olsun her kesimden evlatların bulunduğu ve isimsiz kahramanların olduğu bir topluluk gelir.

O yüzden Atatürk, Türkiye'dir... Atatürk, Cumhuriyet'tir... 

Türklük haram değildir, milli ve dini duygularını birbirine karıştıran hocalar! Bu ülkeye en çok zarar verenlerdir...

19 Mayıs 1919...

Durumu anlatmaya "Kötü" kelimesi de yetmiyordu. İşgalci emperyalist güçler, yurdu talana girişmişti. Asker yoktu, silah yoktu, para yoktu. 101 yıl önce Anadolu İsyanı'nı Samsun'da ateşleyen, ardından Amasya, Erzurum, Sivas ve Kayseri’nin ardından Ankara ile Anadolu’yu yeniden ayağa kaldırıp, tüm dünyaya Türk’ün gücünü bir kez daha gösteren Atatürk'ü ve istiklal için canını veren Aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.

19 Mayıs, yenilmiş, zedelenmiş, yorgun ve fakir düşmüş bir halkın vatanını sahiplenerek, geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. 

19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktasıdır... 

19 Mayıs, Kurtuluş'tur...

19 Mayıs, milli mücadelenin simgelerindendir...

19 Mayıs, evde uyuma ve sadece resmî tatil günü değildir...

19 Mayıs sahip çıkma günüdür...

19 Mayıs'ı ANLAMAK ümidiyle... 

Gençler, size güveniyoruz...

Vatanınıza ne olursa olsun sahip çıkacağınızı her fırsatta gösterdiğiniz gibi Osmanlı’nın, Selçuklu’nun, Göktürkler’in, hunların torunları olarak 101 yıllık cumhuriyetimizi yıkmaya çalışacak dahili ve harici düşmanlara gereken cevabı geleceğimiz olan gençlerimiz yine verecektir. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 

Ne mutlu Türküm diyene...

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım