Şeref Kahraman
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

serefGencecik kızımız…
Annesi, babası zar zor kırk kanaat okutmuş, öğretmen olmuştu…


Güneydoğu’daki tohumları fidan yapacak, ülkesine, vatanına, milletine hayırlı evlatlar, öğrenciler, nesiller yetiştirecekti.
İsmi Aybüke’ydi…
İsminin anlamı ay ışığı, ay gibi parlak, ay yüzlü, ay benizli, akıllı zeki anlamlarına geliyordu.
22 yaşındaydı…
Aybüke öğretmen görevine Aralık 2016’da atanmıştı...
Görev yeri Batman Kozluk'tu...
Müzik öğretmeni olarak göreve başlayan, Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünde yüksek lisans da yapan Aybüke, 7 ay gibi kısa sürede hem meslektaşlarının hem de öğrencilerinin büyük sevgisini kazandı. Aybüke öğretmen, 9 Haziran 2017 günü büyük bir heyecanla öğrencilerine karnelerini dağıttı. Eve gitmek için okuldan arkadaşlarıyla ayrıldı, evine gidip, bavulunu hazırlayıp, koşa koşa memleketi Çorum’a anne, babasına sarılacaktı.
9 Haziran 2017’de PKK'lı hainler, kalleşler yine kahpeliğini gösterdi.
Gözlerini kan bürüyen teröristler Batman'ın Kozluk ilçe merkezinde Belediye Başkanı Veysi Işık'ın otomobiline ateş açtı. Kaleşnikoflu saldırı sırasında Başkan Işık otomobilde değildi... Aracı yeğeni kullanıyordu...
Tam da o sırada Belediye Başkanı Işık'ın otomobiline sıkılan mermilerden birkaçı Aybüke öğretmenin aracına da isabet etti... Ağır yaralandı genç öğretmen...
7 ay önce atanan çiçeği burnunda müzik öğretmeni Şenay hastaneye kaldırıldı, ancak doktorların çabaları 22 yaşındaki Şenay Aybüke Yalçın'ı hayatta tutmaya yetmedi...
Şehit oldu...
Mehmetçik hemen peşlerine düştü kalleşlerin…
Bölgeden uzaklaşan ve Bekirhan Jandarma Karakolu önünde uygulama yapan güvenlik güçlerince durdurulmaya çalışılan araçtaki terörist, "dur" ihtarına uymayıp aracı infilak ettirdi, 2 asker şehit oldu, bir vatandaş yaralandı. Daha sonra da 5 terörist yakalandı.
Şehit Aybüke’nin, kırmızı bir tülbentli fotoğrafı ile hafızalarımıza o ay gibi parlak yüzü kazındı.
Aybüke öğretmen ve 2 mehmetçiğimizin şehit olduğu olayla ilgili Batman 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu yargılanan 5 terörist hakkında karar çıktı. Mahkeme, 5 sanığın "terör örgütüne silah sağlamak" suçundan 18'er yıl hapis cezasına çarptırılmasına ve tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.
Güzeller güzeli şehit kızımız Aybüke, bundan tam 3 yıl önce “Öğretmen oldum ben” mutluluğu ile öğrencilerine, mesleğine ve gençliğine doyamadan şehit edildi.
Sosyal medyada Müzik öğretmeni Yalçın'ın söylediği türkü ile karşılaştım. Genç öğretmenin seslendirdiği, Mağusa Limanı adlı türkü, içerisinde geçen "Beni öldürende yoktur din iman" içimi parçaladı.
GÜZEL KIZIMIZ, SENİ ÖLDÜREN DE YOKTUR DİN İMAN…
Ruhun şad olsun, mekanın cennet olsun.
NE SENİ, NE MEHMETÇİKLERİMİZİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ…

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar