Kayseri Deniz Postası - VEDA VE YENİ BAŞLANGIÇ

 

 

Şeref Kahraman
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

serefBu mesleğe 2007 yılında Erciyes Gazetesi’nde başlamıştım, daha sonra verdiğimiz emeklerin karşılığında 6 yıl sonra gazetenin yazı işleri müdürü olmuştum ve 2013’te Basın İlan Kurumu’nun birleşme çağrısı ile Erciyes Gazetesi, Deniz Postası’na satılmıştı…

 

2013’te Kayseri Deniz Postası Gazetesi’ne muhabir olarak adım atmış, 7 yılda verdiğimiz emeklerin yine karşılığında gazetenin yazı işleri müdürü oldum.

Gece gündüz demeden, korkusuzca, cesurca, objektif bir şekilde Kayseri’nin tüm sorunlarını dile getirip, bir kamu görevlisi bilincinde görevimi en iyi şekilde yaptım.

Bu satırlara sığmayacak kadar habere imza attık, gönüllere dokunduk, yaptığımız işlerde küçücük bir çocuğun, bir annenin, babanın yaşlı bir amcanın ya da teyzenin habersiz dualarını aldık, eee istemesek de gizliden gizliye bizlere düşmanlık edenler de oldu…

Gazeteler yeni bir yapılanma kararı aldı. Biz de bu yeni yapılanma içerisinde yer aldık ve 31 Ağustos 2020 itibariyle Kayseri Deniz Postası gazetesinden ayrılıyorum.

Yerel gazete deyip geçmeyin, Kayseri Deniz Postası bana çok şey kattı, öncelikle bir aile kazandım, Deniz ailesi (Azim, İlhan, Hülya, Batuhan, Nergis, Nehir) benim ikinci ailem oldular.

Yerel gazete deyip geçmeyin, matbaasından, haber mutfağına, sahadaki elemanından sekreterine kadar, emek verdiğimiz, yazdığımız haberlerle sadece kentte değil, Türkiye’de gündem olduk, ses getirdik.

Yerel gazete deyip geçmeyin, şehirdeki adliye, asayiş haberlerini hep ilk bizden duydunuz, cesurca, korkusuzca tüm olayları sizlere objektif şekilde aktardık.

Yerel gazete deyip geçmeyin, buraya isimlerini yazamayacak kadar çok arkadaş ve dost kazandık…

Ve…

‘Hakkım kalsın ama hakkım geçmesin’ mantığı ile 13 yıldır görev yaptığım sürece hakkı olanlar haklarını helal etsinler, benden yana da helal olsun vesselam…

1 Eylül 2020 itibariyle Kayseri Deniz Postası’nın da ortağı olduğu ‘Kayseri Anadolu Haber Gazetesi’ çatısı altında görevimizi yine hiçbir emeğimizi esirgemeden yapacağız.

Allah utandırmasın, hakkımızda hayırlısı olsun…