Güncel

Izgara Liste

 (ÖZEL) Haber: Şeref Kahraman / Neredeyse gözaltına alınmayan, FETÖ soruşturması geçirmeyen Boydak ailesinden kimse kalmadı. Son olarak Kayseri’de Cumhuriyet Savcısı tarafından haklarında FETÖ/PDY soruşturması olan aralarında Mustafa Boydak’ın eşi Müjgan Boydak ve Memduh Boydak’ın eşi Meral Boydak’ın da olduğu 5 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.

Haber: Şeyda Aşatır, Şeref Kahraman / Kayseri Valiliği İl Göç İdaresi’ne bağlı Geri Gönderim Merkezi’nde 100’ün üzerinde yabancı uyruklu şahsın yedikleri yemekten zehirlenerek hastaneye kaldırıldıkları öğrenildi.

Kayseri’nin en güzel yerlerinden arsaları alan ve yaklaşık 30 blokluk  arsayı müteahhitlere kat karşılığı vererek, kısa sürede müthiş bir gayrimenkul  serveti edinen Ekrem Sarar’ın  FETÖ’cülerle içli dışlı olduğuna dair en somut itiraflar da, FETÖ davasında tutuklu yargılanan ve etkin pişmanlıktan yararlanıp geniş açıklamalar yapan  Şükrü Boydak’tan geldi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, “Hadım konusu da dün gündemdeydi, masadaydı. Bu konuda da çalışma yapılıyor. Hadım konusu zaten daha önceden Adalet Bakanlığımızın yaptığı bir yönetmelik çalışması. Danıştay’ın yürütmeyi durdurma kararı verdiği bir çalışma. Bu konuda kanuni bir düzenlemeyle tekrar gündemde" dedi.

(ÖZEL) Haber: Burcu Karakaya / Ahbap Platformu 31 Temmuz 2017’de resmi bir yardım derneği olarak kuruldu. Türk rock sanatçısı Haluk Levent’in Genel Başkanlığını üstlendiği Ahbap, 6 ayda 14 akülü araba,27 medikal araç, 86 öğrenciye burs ve 571 aileye yardım etti.

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında 19 aydır firari olan sanık Ankara’da yakalandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Teşkilatları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. Ziyarete MHP İl Başkanı Başkanı Baki Ersoy başta olmak üzere, il yönetim kurulu, Belediye başkanları, üst kurul delegeleri, ilçe başkanları ve yönetim kurulları, kadın kolları, Taş Medreseli Ülkücüler, Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri, sendika temsilcileri ve Ülkü Ocakları’nın yanı sıra binlerce kişi katıldı.

Haber: Şeref Kahraman / Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. Çolak, Bahçeli’ye 1977 yılına ait Ferdi Tayfur’un taş plakını hediye etti. 

AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı, “Zeytin Dalı operasyonunun diplomasi ayağı çok iyi devam ediyor” dedi. AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis Atçı, AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından uygulanan ‘Nöbetçi Vekil’ kapsamında, vatandaşların sorunlarını dinledi. Öncesinde düzenlendiği basın toplantısında konuşan Atçı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kayseri'de bir kişi, tartıştığı eşini bıçaklayarak öldürdükten sonra bileklerini keserek intihara teşebbüs etti. Olayda ayrıca 2 kişi de yaralandı.

Haber-Foto: Şeref Kahraman / Kayseri’nin AK Partili Yahyalı İlçe Belediye Başkanı Esat Öztürk’ü ve belediye personeli Sinan Sivritepe'yi bıçaklayan 53 yaşındaki arsa sahibi, tutuklandı.

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan iki işadamı kardeşe ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan mahkemece 9’ar yıl hapis cezası verildi.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hazırlık detayları açıklanan 11. Kalkınma Planı çalışmalarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Türkiye’de bir yıl içinde 1,7 milyar ekmek çöpe atılırken, 214 milyar liralık gıda israfı yapıldığı belirlendi.

Erciyes Teknopark Avrupa İşletmeler Ağı ve Kayseri Ticaret Odası (KTO) ortaklığında düzenlenen KOBİ’lere yönelik Dış Ticaret Eğitim Programının sertifika töreni yapıldı. 

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Yrd. Doç. Dr. Kamuran Arı nezaretinde Erciyes Kireç ve Votarantim Çimento Fabrikasına teknik gezi düzenledi.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin 'Kariyer Günleri' toplantısına iştirak ederek öğrenciler ile sohbet etti, çalışmalardan örnekler verdi. 

Kayseri’de Rehber Öğretmeni Sena Merve Göç ve Türkçe Öğreticisi Şeyda Kılıçaslan tarafından yürütülen ‘Sevgi Hepimize İyi Gelecek’ Projesi ile Türk öğrenciler ile Suriyeli öğrencilerin ikili ilişkilerinin güçlendirilmesi için etkinlikler düzenleniyor.

reklam
Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.