Güncel

Izgara Liste

Haber-Foto: Şeyda AŞATİR/ Erkeklerin bile zorlanarak yaptığı işi tam 15 yıldır Kayseri'de yapan, esnaf lokantası sahibi 56 yaşındaki Nimet Seyhan müşterilerini kelle paçaya doyuruyor. İlk başlarda alışamayan müşterilerin kendisine, 'Dayı, amca' diye hitap ettiklerini söyleyen Seyhan, "Kayseri'nin ilk kadın kellecisi benim. 15 yıl önce şaşkın bakıyorlardı ve 'Bu ne kadar dayanacak ki' diyorlardı. Bu erkek işi olduğu için güç istiyor." dedi.

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ 2016 yılında DEAŞ'a muhalif olan kardeşini başından vurarak infaz eden DEAŞ terör örgütü üyesinin de aralarında bulunduğu 9 şüpheli Emniyette yapılan sorgulamanın ardından adliyeye sevk edildi. Ayrıca şüphelinin emniyette ki sorgusunda kardeşini infaz ettiğini itiraf ettiği öğrenildi.

Haber: Seher Durğut, Şeref Kahraman  - Kayseri'nin Develi ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)'na üye oldukları iddiasıyla aralarında eski belediye başkanı ve imar müdürünün olduğu 4'ü tutuklu 6 sanığın yargılandığı davada eski belediye başkanı Recep Ö. ve 1 sanık tahliye oldu.

TBMM Genel Kurulunda yapılan oylamada, AK Parti İstanbul  Milletvekili İsmail Kahraman 289 oy alarak yeniden Meclis Başkanı seçildi. İYİ Parti Kayseri Milletvekili Yusuf  Halaçoğlu 7 oy alabildi.

MHP İl Başkanı Baki Ersoy ve Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanı Halit Demir ile MHP'nin Meclis Grubu Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Başkan Çelik, ziyarette Kayseri’deki uyum kültürüne dikkat çekerek, Kayseri’deki bu özelliğe başka şehirlerin gıpta ile baktığını söyledi.

MHP İl Başkanı Baki Ersoy ve Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanı Halit Demir ile MHP'nin Meclis Grubu Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i ziyaret etti. Başkan Çelik, ziyarette Kayseri’deki uyum kültürüne dikkat çekerek, Kayseri’deki bu özelliğe başka şehirlerin gıpta ile baktığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) doktor milletvekilleri, yarın düzenlenecek sağlık çalıştayına katılmak üzere Diyarbakır’a geldi.

Haber: Seher DURĞUT// İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, partisinin 8 il başkanını daha kamuoyuna duyurdu. Açıklama da partinin Kayseri İl Başkanı İş adamı ve aynı zamanda Kayseri Ticaret Odası Meclis Üyesi Hüseyin Tekin olduğu belirtildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidarının, sağlıkta dönüşüm programının herkesi hasta ettiğini vurguladı.

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, AK Parti Eski İl Başkanı Ömer Dengiz, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KAYSO eski Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve Şükrü Boydak’ın kızı Elif Bozdağ’ın aralarında bulunduğu 19’u tutuklu, 70 sanığın yargılandığı davaya yarın devam edilecek. Davanın 3 gün sürmesi bekleniyor.

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri’de uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklu yargılanan sanığa 12 yıl 6 ay hapis, 2 bin TL adli para cezası verildi.

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri’de iki yıl önce 37 yaşındaki kadını “Arkadaşımın omzuna tüfeği koyarak kadına ‘kahpeleri bu dünyada yaşatmayacağız’ diyerek sıktım, sonra gömdüm” diyerek öldürüp, gömdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan sanığa müebbet hapis cezası verilirken, iki arkadaşına da 27’şer yıl hapis cezası verildi. Tutuklu sanık, “Ailesinden çok özür diliyorum, affına sığınıyorum” dedi.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eczacılık Fakültesi Eczacılık Tarihi ve Etiği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Halil Tekiner, 811 yaşındaki Gevher Nesibe Şifahanesi'nin dünyada hastane ve tıp medresesi konseptinin ilk uygulandığı örnek olmasına rağmen yeterince tanıtılamadığını söyledi. 

Meysu Outlet Alışveriş ve Yaşam Merkezi, bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı keyifli bir atölye etkinliği ile kutlamaya hazırlanıyor.

Haber-Foto: Ferhat TÜRK/ Kayserili iş adamları Türker ve İlker Horoz kardeşler, kentin en işlek bölgelerinden biri olan Talas’a kafeterya açtılar. Açılışa ilginin oldukça fazla olduğu gözlendi.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen Bilgi Paylaşım Etkinliğinde Kayseri Ulaşım AŞ’de görevli mühendisler ile Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri bir araya geldi.

Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi, 2017 TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında en fazla ödül alan fakültelerden biri oldu. 

Kayseri'de Alpaslan İlkokulu öğretmeni Hakan Dursun ve veliler, eğitim ve öğretim yılı başlamadan önce yaptıkları çalışmalarla sınıfı yeniden düzenleyerek öğrenciler için ferah bir ortam hazırladı. 

reklam
Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.