Güncel

Izgara Liste

ÖZEL Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ 18 Eylül Pazartesi günü, ilk ders zili çaldı çalmasına ama onlar, yaşıtları gibi sıralarına oturup öğretmenini bekleyemedi.

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün sözde imamlarından oldukları iddiasıyla yargılanan ve aralarında Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Şükrü Boydak’ın eşi Aliye Boydak’ın da bulunduğu 9’u tutuklu 11 sanığın yargılanmasına devam edildi. Sanık Aliye Boydak, " FETÖ denilen örgüt ile hiçbir irtibatım olmadı" dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Derneği olduğu gerekçesi ile Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan ve birçok yöneticisi göz altına alınarak tutuklanan GESİAD’ın Kayserili işadamlarına yönelik düzenlediği gezi programlarında bugün Güney Afrika Cumhuri yeti gezisini yayınlıyoruz.

Haber: Seher DURĞUT / Kayseri'de bu hafta, hava yer yer parçalı bulutlu ve sıcaklıkların Salı günü itibari ile düşeceği tahmin ediliyor.

(ÖZEL) Haber: Şeref Kahraman / Boydak Holding, personeline moral ve motivasyon olması amacıyla düzenlediği Yaz Sonu Şenliği'ne çağrılan şarkıcı Linet'in konseri alelacele iptal edildi. Linet'in yerine Funda Arar konser verirken, Boydak Holding'ten herhangi bir açıklama yapılmadı. Peki, Linet neden Kayseri'ye gelemedi?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri’de toplu ulaşıma yüzde 14 ila yüzde 25 arasında yapılan zamma tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülke olarak FETÖ ile mücadelemizi sadece kendimiz için değil aynı zamanda dost ve kardeşlerimizin güvenliği için de yürütüyoruz. El birliği içinde çalışarak her iki ülkenin de milli güvenliğini tehdit eden bu yapıyı tasfiye edeceğiz” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın: “Kabe’nin etrafında bir araya geldiğimiz gibi Aksa’nın etrafında da bir araya gelebilirsek, işte o zaman ne Arakan’da ne Gazze de ve dünyanın hiçbir yerinde kan akmayacaktır”

Kayseri'de kirasını ödeyemediği için bayramı parkta geçiren 2 çocuklu Yıldırım ailesinin dramı yürek burkuyor.

Haber-Foto (Görüntülü): Ekrem Nazlı /  Kayseri polisinin Battalaltı diye tabir edilen yerde yaptığı operasyonda bonzai ile yakalanan ve 'uyuşturucu madde ticareti' yaptıkları değerlendirilen 2 şüpheli Adliye'ye sevk edildi. Şüphelilerden biri doktor kontrolü sırasında gazetecilere küfür ederek, "Başlığa ne yazacaksınız ya" diye bağırdı.

Haber: Fatma ADMIŞ / Battalaltı diye tabir edilen yerde polis ekiplerinin yaptığı operasyonda iki gram Bonzai maddesi ele geçirirken, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Kayseri'de çıkan kavgada bıçakla yaralanan 2 kişi hastaneye kaldırıldı. 

Erciyes Üniversitesi Seyrani Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Gülşen, TR72 adı verilen ve Yozgat, Sivas ve Kayseri’yi kapsayan alanda salep ve lavanta bitkisi yetiştiriciliğinin çiftçiler için yeni ekonomik gelir kaynağı olacağını söyledi.

Emlak sektörünün en taze, en yeni emlak sitesi Emlakcebinde.com . Emlakcebinde, Emlak konusunda satın alma, kiralama, yatırım yapma fırsatları sunar. Satılık EmlakyadaKiralık Emlak ilanlarınızı Ücretsiz İlan Ver seçeneğini tercih ederek Ücretsiz yayınlayabilir, Kurumsal Mağaza Hizmeti satın alabilirsiniz.

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) tarafından, Kayseri’deki ar-ge ve tasarım merkezlerinin sayılarının artırılmasına yönelik ‘Ar-ge ve tasarım merkezleri ve sağladığı avantajlar’ konulu bilgilendirme semineri düzenlendi. 

Milli Eğitim İl Müdürü Osman Elmalı, Kayseri’nin ilk Spor Lisesinin 2017-2018 eğitim-öğretim yılında faaliyete başlayacağını söyledi.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ÖSYM tarafından yapılan ve Erciyes, Abdullah Gül ile Nuh Naci Yazgan Üniversitelerinin ilgili fakültelerinde okumaya hak kazanarak kesin kayıt için ilimize gelen Üniversite öğrencilerine ’ İlimize hoş geldiniz, sizler Kayseri’yi seçmek ile şanlısınız ‘ dedi. 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer, Kayseri’nin koruyucu ailede 4, evlat edinmede 5’inci sırada olduğunu söyledi.

reklam
Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.